Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty kompozytorów

Zobacz listę kompozytorów

Cytaty kompozytorów wg. narodowości

Zawsze starałem się by mój repertuar był wartościowy pod względem tekstu, poezji jaki i pod względem muzyki. Żeby muzyka pasowała do wiersza, żeby dodawała skrzydeł wierszowi, żeby po prostu z połączenia poezji i muzyki powstawała nowa wartość: piosenka poetycka.

Kategorie: cytaty o sobie
Marek Grechuta
Źródło: wywiad Jarka Buzarewicza z roku 1995 r., https://www.youtube.com/watch?v=FaVJbYrKI_U
strona cytatu

Wydaje mi się że dbaliśmy o oryginalność naszych piosenek. Dlatego właśnie zespół Anawa: instrument smyczkowy, gitara, fortepian. Teksty również jak najlepsze, i w formie, i w treści jak najciekawsze. I chyba ta dbałość repertuar powodowała, że ta popularność moich piosenek trwa do dzisiaj.

Kategorie: cytaty o sobie
Marek Grechuta
O swojej twórczości. Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=PIkzL3zJz6A
strona cytatu

Muzyka soul jak to się mówi muzyka duszy, dawana tak spod serca, w dziedzinie muzyki rozrywkowej, to jest nie tylko wymysł ostatnich lat. Mnie się zdaje, że po prostu muzyka duszy była zawsze przekazywana najpierw przez muzykę poważną też od duszy, natomiast teraz jest może to najbardziej forma drapieżna, i najbardziej jakaś kontrowersyjna w obecnych czasach. I to, że śpiewają ją długowłosi, czy to że śpiewają w sposób gardłowy to już jest historia mnie się wydaje ich osobista, jest to subiektywne ujęcie tego co się chce przekazać właśnie spod serca.

Kategorie: cytaty o muzyce
Marek Grechuta
O muzyce soul. Źródło: Rozmowa Jacka Stwory z Markiem Grechutą w audycji "Diariusz krakowski" (Radio Kraków, 1969), https://www.youtube.com/watch?v=PdztaG-_74c
strona cytatu

On /Eminem/ naprawdę zmienił moje życie, ponieważ wcześniej nie wiedziałem, że muzyka może być inteligentna. Mówił o swoim życiu i nie tylko rymował do muzyki dla samego rymowania… To sprawiło, że pomyślałem, że mogę mówić o tym, jak się sprawy mają, zamiast po prostu tworzyć głupią muzykę.

Kategorie: cytaty o sobie
Lana Del Rey
O wpływie Eminema na jej karierę muzyczną.
To jest cytat o Eminemie, zobacz cytaty o Eminemie
strona cytatu

Nie wiem zbyt wiele o tym, kto reżyseruje jakie filmy, ale zdecydowanie inspiruje mnie wygląd starych filmów; Uważam, że są naprawdę piękne.

Kategorie: cytaty o sobie
Lana Del Rey
strona cytatu

Kiedy byłam młoda, czułam się naprawdę przytłoczona i zmieszana pragnieniem, aby nie skończyć w biurze, robiąc coś, w co bym nie wierzyła.

Kategorie: cytaty o sobie
Lana Del Rey
strona cytatu

Zobacz też