Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Sarah Palin: Wiecie, czym się różni hockey mom od pitbulla? Szminką.

Nieco podobne cytaty

Rzeczywiście, różni ludzie stawiają nam zarzut: wspieracie władzę zamiast jeszcze trochę poczekać i dodusić komunistów. Tyle że nie mówią, ile czasu trzeba by jeszcze czekać... Załóżmy nawet, że byłoby to możliwe. Przyjmijmy także, choć nie wiadomo kto mógłby obiecać coś takiego, że nie polałaby się krew. Rzecz w tym, że kilkadziesiąt rewolucji już się na świecie odbyło i żadna nie zmieniła go na lepsze.(...) Nie przeczę, że może się okazać, że nie ma innej drogi niż przewrót. Ale jest szansa, by go uniknąć. Naszym obowiązkiem jest próbować pokojowego przejścia od systemu totalitarnego do demokracji parlamentarnej, od gospodarki komunistycznej do gospodarki samodzielnych producentów i zróżnicowanej własności, od społeczeństwa pogrążonego w bierności i rozczarowaniu do społeczeństwa zorganizowanego i decydującego o swoim losie.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty wspominające; cytaty życiowe, o życiu
Jacek Kuroń
Źródło: Dlaczego nie rewolucja? „Gazeta Wyborcza” nr 1, 8 maja 1989, str.5.
strona cytatu

System, jest taki, że bardzo trudno o takiego polityka, któremu można wierzyć, ponieważ system z jakim mamy obecnie do czynienia, wykształcił klanowość, klany partyjne. Mówiąc w wielkim uproszczeniu - różni się od systemu komunistycznego tym, że na miejsce jednego PZPR weszło pięć PZPR-ów.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Polsce; cytaty polityczne, o polityce
Paweł Kukiz
strona cytatu

Przecież dziś nie ma różnicy. Mam nikłą nadzieję, że będzie pan mógł to opublikować. Jeżeli decydent z radia ZET mówi, że nie będzie emitował piosenek jakiegoś wykonawcy, to czym on się różni od decydenta z ulicy Mysiej? Niczym. To jest ta sama krew. Wtedy oddano władzę dyletantom, którzy mieli kontrolować przepływ idei. Dzisiejsi dyletanci robią dokładnie to samo dla pieniędzy. Dla mnie nie ma różnicy między szefem propagandy z PZPR, a dyrektorem stacji radiowej Zet czy RMF. Tamci klęczeli przed Leninem, ci liżą buty fabryce proszku do prania.

Kategorie: cytaty socjologiczne; cytaty o wolności
Zbigniew Hołdys
To jest cytat o Włodzimierzu Leninie, zobacz cytaty o Włodzimierzu Leninie
strona cytatu

Uważamy, że Android jest bardzo, bardzo rozproszony i staje się bardziej rozproszony każdego dnia. Jak wiecie Apple usiłuje tworzyć model zintegrowany tak, żeby użytkownik nie musiał być integratorem systemów.

Steve Jobs
Ang.: "We think Android is very, very fragmented, and becoming more fragmented by the day. And as you know, Apple strives for the integrated model so that the user isn't forced to be the systems integrator."
strona cytatu
powiązane hasła: Cytaty dla informatyków

Ponieważ to, co dotyczy człowieka, jest dla nieśmiertelnego czymś dziwnym. Człowiek patrzy odmiennie od nas, jego zmysł proporcji jest zupełnie inny, a poczucie wartości tak dalece różni się od naszego, że mimo naszych dużych możliwości intelektualnych, nie wydaje się prawdopodobne, żeby nawet najmędrszy z nas mógł kiedykolwiek to zrozumieć.

Kategorie: cytaty o człowieku, ludziach
Mark Twain
Szatan o człowieku
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Listy z Ziemi

Jest jak Cameron Diaz. Wiecie, że jest wegetarianką, wiecie, że jest zagorzałym ekoświrem... ale odmówilibyście?

Jeremy Clarkson
Na temat Alfa Romeo Brera.
strona cytatu

Zobacz też