Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Nieco podobne cytaty

Panie pośle, co pan burczy tam pod nosem? Pan mówi, że ja nie wiem do końca, co się dzieje w dyskotece. A pan jest taki bywalec dyskotek i specjalista od obcinania uszu czy od zażywania amfy?

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty zaczepno-obronne; śmieszne cytaty; cytaty Ironiczne
Donald Tusk
Słowa skierowane do posła Bolesława Piechy w trakcie debaty sejmowej ws. zakazu handlu dopalaczami. Źródło: tvn24.pl z 6 października 2010 r. (http://www.tvn24.pl/-1,1676686,0,1,premier-do-posla-pan-jest-taki-specjalista-od-zazywania-amfy,wiadomosc.html)
strona cytatu

Kabalistycznemu chrześcijaństwu, jakim jest panujący od 1500 lat katolicyzm, zadano śmiertelną ranę, od której potwór w końcu zdechnie, mimo to jego potężne cielsko będzie w stanie wytrzymać jeszcze wieki zanim wykrwawi się do końca.

Kategorie: cytaty religijne, o religii; cytaty antyreligijne
John Adams
Z listu do Thomasa Jeffersona - 1814 r.
strona cytatu

Imię Tadeusz było oczywiste od początku, bo takie noszą mój tata, brat, dwóch dziadków, więc ono istnieje w mojej rodzinie od pokoleń. Z pierwszym imieniem był pewien kłopot, pojawiały się różne pomysły, ale żaden z nich nie przekonywał nas do końca. Kiedy wróciliśmy ze szpitala, popatrzyliśmy na dziecko, na siebie i w jednej chwili wszystko stało się jasne. To będzie Henry.

Kategorie: cytaty o sobie
Alicja Bachleda-Curuś
strona cytatu

Rządy świata uprzemysłowionego, wy, znużeni giganci z ciała i stali (...). Nie macie władzy tutaj, gdzie się zbieramy.(...) Wasze koncepcje własności, ekspresji, tożsamości – do nas się nie odnoszą. Opierają się na pojęciu materii, a tutaj nie ma materii.

Kategorie: cytaty oskarżycielskie
John Perry Barlow
Źródło: Deklaracja Niepodległości Cyberprzestrzeni, 8 lutego 1996
strona cytatu

O, płci piękna, luba, droga!
Twoja radość, twoje żale
To jeziora lekkie fale:
Jedna drugą ciągle ściga,
Ta się schyla, ta się dźwiga,
Ale zawsze w blasku słońca,
Zawsze czysta i bez końca! -
A my, dumni władcy świata,
Mimo siebie pochwyceni,
Za tym cieniem co ulata,
Całe życie, z chwili w chwilę
Przepędzamy jak motyle.

Kategorie: cytaty o kobietach; cytaty o radości
Aleksander Fredro
Wacław o kobietach. Akt II, scena IV
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Zemsta

Piłkarz światowej klasy pogra rok, dwa i jest ustawiony do końca życia. Te niebotyczne zarobki to głupota. Gdyby wszyscy piłkarze zarabiali o 50 procent mniej, to w piłkę graliby tak samo. Ani gorzej, ani lepiej.

Kategorie: cytaty o sporcie; cytaty o piłce nożnej
Zbigniew Boniek
Źródło: PLAYBOY nr 05, 2012 rok
strona cytatu

Jak skończyłem pracę w Optimusie, to miałem bardzo wysoki cholesterol. Lekarze analizując moje wyniki powiedzieli, że do końca życia będę musiał brać lekarstwa. Przypomniałem sobie co mówiła Pani profesor. No więc poprosiłem małżonkę, by stale w domu był bundz z naszego mleka (rodzaj owczego sera - przyp. redakcji). No i ja, nie biorąc żadnej tabletki, dzięki terapii opierającej się na bundzu i serach żółtych mam teraz poziom cholesterolu jak u noworodka – wszystko w normie.

Kategorie: cytaty o zdrowiu; cytaty kulinarne, o gotowaniu
Roman Kluska
Źródło: wywiad dla www.ekologia.pl
strona cytatu

Zobacz też