Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
J. R. R. Tolkien: Co za szczęście, co za szansa, mój ssskarbie! Smaczny...

Co za szczęście, co za szansa, mój ssskarbie! Smaczny kąsssek widzimy, będzie co na zzząb położyć, glum, glum! — A mówiąc „glum, glum” przełknął z okropnym gulgotem ślinkę. Od tego właśnie przyzwyczajenia pochodziło jego imię, chociaż sam do siebie zwracał się zawsze: mój ssskarbie.

J. R. R. Tolkien
Cytaty pochodzi z: Hobbit

Nieco podobne cytaty

Rzeczywiście, różni ludzie stawiają nam zarzut: wspieracie władzę zamiast jeszcze trochę poczekać i dodusić komunistów. Tyle że nie mówią, ile czasu trzeba by jeszcze czekać... Załóżmy nawet, że byłoby to możliwe. Przyjmijmy także, choć nie wiadomo kto mógłby obiecać coś takiego, że nie polałaby się krew. Rzecz w tym, że kilkadziesiąt rewolucji już się na świecie odbyło i żadna nie zmieniła go na lepsze.(...) Nie przeczę, że może się okazać, że nie ma innej drogi niż przewrót. Ale jest szansa, by go uniknąć. Naszym obowiązkiem jest próbować pokojowego przejścia od systemu totalitarnego do demokracji parlamentarnej, od gospodarki komunistycznej do gospodarki samodzielnych producentów i zróżnicowanej własności, od społeczeństwa pogrążonego w bierności i rozczarowaniu do społeczeństwa zorganizowanego i decydującego o swoim losie.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty wspominające; cytaty życiowe, o życiu
Jacek Kuroń
Źródło: Dlaczego nie rewolucja? „Gazeta Wyborcza” nr 1, 8 maja 1989, str.5.
strona cytatu

Wydaje mi się, że wielką zasługą AWS jest także uporządkowanie polskiej sceny politycznej. Na marginesie polityki znaleźli się na szczęście Janusz Korwin-Mikke, Leszek Moczulski, Antoni Macierewicz i paru innych. Najprawdopodobniej też niezawodny w destrukcji Lech Wałęsa ze swoją nieproszoną pomocą. Dziś, gdy w polityczny niebyt odchodzą Słomka i Łopuszański – można tylko odetchnąć z ulgą: Bogu niech będą dzięki.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty zaczepno-obronne; cytaty obserwacje
Stefan Niesiołowski
"Gazeta Wyborcza"
strona cytatu

Szczęście dla mnie to poczucie, że żyję na całość, kocham na full, pracuję na full i odpoczywam na full. Szczęście to także poczucie, że mogę coś po sobie zostawić.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o szczęściu
Krzysztof Ibisz
Źródło: „VIVA”, nr 18, 13 październik 1997 r.
strona cytatu

Na szczęście, mimo że dobiegam wieku emerytalnego, nikt nie proponuje mi odpoczynku. W Polsce robi się niewiele filmów, więc cieszę się, że mam więcej propozycji ze świata.

Kategorie: cytaty o sobie
Daniel Olbrychski
Źródło: „Rewia” nr 1, 6 stycznia 2010
strona cytatu

Komponowanie jest jak gotowanie. Miesza się różne składniki, żeby wyszedł smaczny utwór. I tak jak w kuchni: czasem "mniej" znaczy "więcej".

Kategorie: cytaty o muzyce
Jean-Michel Jarre
Źródło: Gala, nr 24/2007, czerwiec 2007 r.
strona cytatu

Zobacz też