Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Witold Gombrowicz: (...) zanadto wąchał kwiaty duszą, a nie nosem, zanadto...

Nieco podobne cytaty

Stokrotka, stokrotka, jest pani na mojej krótkiej liście, pożałuje pani tego, wykończę panią, nie obronią pani agenci służb specjalnych Walterowie.

Lech Kaczyński
Na temat Moniki Olejnik tuż po zakończeniu prowadzonego przez nią wywiadu z Lechem Kaczyńskim programie "Kropka nad i". Lech Kaczyński później przeprosił Monikę Olejnik za te słowa i wręczył kwiaty.
strona cytatu

Panie pośle, co pan burczy tam pod nosem? Pan mówi, że ja nie wiem do końca, co się dzieje w dyskotece. A pan jest taki bywalec dyskotek i specjalista od obcinania uszu czy od zażywania amfy?

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty zaczepno-obronne; śmieszne cytaty; cytaty Ironiczne
Donald Tusk
Słowa skierowane do posła Bolesława Piechy w trakcie debaty sejmowej ws. zakazu handlu dopalaczami. Źródło: tvn24.pl z 6 października 2010 r. (http://www.tvn24.pl/-1,1676686,0,1,premier-do-posla-pan-jest-taki-specjalista-od-zazywania-amfy,wiadomosc.html)
strona cytatu

Dyscyplina jest duszą armii. Zmienia małe liczby w groźne; dostarcza sukces słabym i szacunek wszystkim.

Kategorie: cytaty wojskowe, o wojnie
George Washington (Jerzy Waszyngton)
Źródło: z listu do Kapitanów Virginia Regiments. Ang.: "Discipline is the soul of an army. It makes small numbers formidable; procures success to the weak and esteem to all."
strona cytatu

W małych miasteczkach ludzie z niezwykłą spostrzegawczością wyczuwają nosem o co chodzi.

Stephen King
Ang.: "In small towns people scent the wind with noses of uncommon keenness."
strona cytatu

A tam, we wściekłościach zwierzęcych, w podrzutach śmiertelnych kłębiły się ciała ludzkie i we wrzawie bojowej, w stuku gromów, w ulewie ogromnych błyskawic krew z nich ciekła na trawy, mchy, kwiaty i wsiąkała w drżącą od huku i hałasu ziemię...

Kategorie: cytaty wojskowe, o wojnie
Eliza Orzeszkowa
Opis pola walki.
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Gloria victis

W wyniku naszej rozmowy mogliśmy stwierdzić, że nie było między nami żadnych różnic w ocenie niebezpieczeństwa, jakie przedstawiły Niemcy dla porządku europejskiego. Nie zdołaliśmy natomiast uzgodnić naszych punktów widzenia na Rosję Sowiecką. Nie mogłem pozbyć się wrażenia, że ten wybitny mąż stanu zanadto żył wspomnieniami wojny z lat 1914–1918 i zdradzał nadmierną tendencję do uznawania Rosji za stosunkowo poważną przeciwwagę dla dynamizmu niemieckiego. [...] Chociaż nie udało się nam uzgodnić naszych stanowisk w tej sprawie, doszliśmy do przekonania, że w wypadku konfliktu Anglia i Polska w żadnym razie nie znajdą się we wrogich sobie obozach.

Józef Beck
Wrażenia po rozmowie z Winstonem Churchillem.
strona cytatu

Zobacz też