Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Nikola Tesla: Energia elektryczna jest wszech obecna w...

Energia elektryczna jest wszech obecna w nieograniczonych ilościach i może zasilać maszynerię świata bez potrzeby węgla, gazu czy innych paliw.

Kategorie: zagadkowe cytaty; cytaty o nauce, naukowe
Nikola Tesla
Dość tajemnicze stwierdzenie rodzące wiele spekulacji i teorii spiskowych.

Nieco podobne cytaty

E = mc2

Albert Einstein
Jest to tak zwany wzór Einsteina oznaczający "Równoważność masy i energii", gdzie: E – energia, m – masa, c – prędkość światła w próżni. Wzór ten mówi, że energia każdego ciała jest równoważna jego masie.
strona cytatu

W Warszawie mi się podobało, w Moskwie nie. Od razu wiedziałam, że to jest inny świat, że to nie jest ZSRR, że tu jest Europa. Była tu jakaś energia i entuzjazm, którego w Rosji nie było i nadal nie ma.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Polsce; cytaty o Rosji
Anne Applebaum
Wspomnienie swojej pierwszej podróży do Polski. Źródło: tvn24.pl, 21 marca 2010 r. (http://www.tvn24.pl/0,1648812,0,1,applebaum-o-radku--pulizerze-i-krakersach,wiadomosc.html)
strona cytatu

Wy tej Polski nie utrzymacie. Ta burza, która nadciąga, jest zbyt wielka. Obecna Polska zdolna jest do życia tylko w jakimś wyjątkowym, złotym okresie dziejów (...) ja przegrałem swoje życie. Nie udało mi się powołać do życia dużego związku federacyjnego, z którym świat musiałby się liczyć.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty katastroficzne, pesymistyczne; cytaty o sobie; cytaty o Polsce
Józef Piłsudski
W 1925 r. w rozmowie z płk. Januszem Głuchowskim.
strona cytatu

W Polsce spotkałem się przede wszystkim z tym, że wasza energia jest skierowana ku wam samym, do wewnątrz. Również wasze picie jest formą agresji zwróconą w stronę siebie samego, przeciwko własnemu ciału. Podczas gdy Skandynaw czy Niemiec wyszedłby na zewnątrz i kogoś pobił, Słowianin wziąłby butelkę wódki, wypił i zwrócił swoją agresję do środka.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Polsce
Lama Ole Nydahl
Doświadczenia Lamy Olego w Polsce.
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: 108 odpowiedzi jogina

Za to, co wygłosił jeden z najwierniejszych współpracowników prezesa Adam Hofman, który stwierdził, że „jak na kłamstwie katyńskim rozkwitła PRL, tak na kłamstwie smoleńskim żeruje obecna koalicja”, po prostu należy publicznie bić po mordzie.

Kategorie: cytaty moralizatorskie, etyczne; cytaty polityczne, o polityce; cytaty zaczepno-obronne
Daniel Olbrychski
To jest cytat o Adamie Hofmanie, zobacz cytaty o Adamie Hofmanie
strona cytatu
powiązane hasła: Katastrofa w Smoleńsku; Katyń

Pamięć o dwóch zbrodniczych systemach XX wieku - stalinowskim i nazistowskim - musi być stale obecna w naszej świadomości. Ku przestrodze przyszłych pokoleń.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty moralizatorskie, etyczne
Andrzej Wajda
Z listu Wajdy do francuskich parlamentarzystów, który został odczytany przed projekcją filmu "Katyń" w Paryżu 8 kwietnia 2009 roku. Źródło: http://wyborcza.pl/1,75515,6496841,Wajda__Francja_potrafi_osadzic.html
strona cytatu
powiązane hasła: Katyń

Nie radziłbym nikomu zostać artystą jeżeli szuka szczęścia, ponieważ jest to raczej ciężki kawałek chleba a nie lekki. Nawet jeżeli my artyści mamy pewne przywileje, jest w nas obecna cały czas pewna frustracja: jak zrobić więcej lub lepiej, nigdy nie osiągamy satysfakcji.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o kulturze i sztuce; cytaty o szczęściu
Jean-Michel Jarre
Ang.: "I wouldn't advise anyone, if they are searching for happiness, to be an artist, because it's heavy rather than light. Even if we artists are all very privileged, there's a constant frustration about how to do more or better, and never being satisfied.". Źródło: http://www.tv.com/people/jean-michel-jarre/trivia/
strona cytatu

Początki konserwatyzmu to pozytywna energia, intelektualny rygor działania i myślenia. To działanie przejawia się w moich trzech filarach: umocnieniu ekonomii, wzmocnieniu bezpieczeństwa i rodziny.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty polityczne, o polityce; cytaty prawicowe
Mitt Romney
Ang.: "Conservatism has had from its inception vigorously positive, intellectually rigorous agenda and thinking. That agenda should have in my three pillars: strengthen the economy, strengthen our security, and strengthen our families."
strona cytatu

Zobacz też