Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Lech Wałęsa: Diagnozę ma niezłą, natomiast leczenie fatalne. Broń...

Nieco podobne cytaty

Jeżeli teoria względności okaże się prawdziwa to Niemcy nazwą mnie wielkim Niemcem, Szwajcarzy Szwajcarem, a Francuzi wielkim uczonym. Jeżeli natomiast teoria względności okaże się błędna, wtedy Francuzi nazwą mnie Szwajcarem, Szwajcarzy Niemcem, a Niemcy Żydem.

Kategorie: cytaty o sobie; śmieszne cytaty
Albert Einstein
Odpowiedź na pytanie o teorię względności w roku 1918.
strona cytatu

W PCK powiedzieli mi, że to nie ja wymyśliłem zupy, tylko oni. Odpowiedziałem, że zupy wymyślił człowiek, kiedy tylko zrobił garnek. Byle garnek i już jest zupa. A skoro już wymyślił zupę, to zaczął się nią dzielić. I to jest jeden z najstarszych wynalazków ludzkości. Natomiast ja nadałem tej akcji rangę.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty wspominające; cytaty życiowe, o życiu
Jacek Kuroń
Źródło: Moja zupa, wyd. BGW, Warszawa 1991. Cytat nawiązuje do akcji wydawania darmowej porcji zupy potrzebującym którą zainicjował Jacek Kuroń. Zupa ta była później zwana "Kuroniówką".
strona cytatu

Spójrzmy na silne i stabilne gospodarki krajów skandynawskich. Mają wysokie podatki, a równocześnie wzrost gospodarczy, doskonałe wskaźniki rozwoju społecznego, znakomity poziom edukacji i służby zdrowia. Obniżenie podatków przez administrację Busha w niewielkim tylko stopniu pobudziło gospodarkę. Z cięć podatkowych skorzystali bowiem najbogatsi.(...) Cięcia podatkowe mają też inne fatalne skutki – mniej jest pieniędzy na inwestycje publiczne, infrastrukturę, badania naukowe, edukację. Dolar stał się niestabilny.

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty finansowe; cytaty polityczne, o polityce; cytaty lewicowe
Joseph Eugene Stiglitz
Źródło: gospodarka.gazeta.pl, 20 stycznia 2007
strona cytatu

Pan Kaczyński, z nową fryzurą, że tak powiem, mógłby bardziej fantazyjnie się uczesać. Natomiast te trzy egerie są bardzo mało wiarygodne, ponieważ jedna kłamie, druga ujada, a trzecia nie ma nic do powiedzenia. Także ten cały ten atak PiS-u i wykorzystywanie kobiet do ataku na Platformę myślę skończy się tak, jak wszystkie poprzednie tego rodzaju, w sposób żałosny.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty obserwacje; cytaty zaczepno-obronne
Stefan Niesiołowski
na temat spotu reklamowego PiS
strona cytatu

Ja wiem, co to znaczy strata kogoś bliskiego. Natomiast to, jak ja to przeżywam, a jak ja to artykułuję to są moje prywatne sprawy.

Kategorie: cytaty o sobie
Kuba Wojewódzki
Źródło: "W roli głównej", TVN Style
strona cytatu

Schronienie natomiast kieruje nasze życie w stronę wartości, których, jeśli raz je osiągniemy, nigdy już nie utracimy. Nie w tak skrajny sposób, że nie możemy już później wypić piwa, bawić się, czy cieszyć z życia, lecz w taki, że nasz umysł jest zawsze świadomy i szuka czegoś trwałego, jakiegoś absolutnego wymiaru.

Kategorie: cytaty o umyśle, duszy
Lama Ole Nydahl
O tym znaczeniu przyjęcia buddyjskiego "schronienia".
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: 108 odpowiedzi jogina

To zależy od nauczyciela. Jeśli nauczyciel jest zły, ograniczy cię, stłumi, zabierze ci pieniądze, założy ci jakiś śmieszny uniform, uczyni z ciebie trybik swojej hierarchicznej organizacji i będzie jeździł Rolls-Royce`ami, za które ty zapłaciłeś. Od takiego nauczyciela zawsze lepiej jest trzymać się z daleka. Dobry mistrz natomiast zrobi coś przeciwnego - będzie starał się sprawić, żebyś był wolny.

Kategorie: cytaty buddyjskie; cytaty religijne, o religii
Lama Ole Nydahl
O przywiązaniu do nauczyciela i dobrych/złych nauczycielach.
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: 108 odpowiedzi jogina

Zobacz też