Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty o sztucznej inteligencji

Tak jak społeczeństwo i problemy, z jakimi się będzie zmagać będą się stawać coraz bardziej skomplikowane tak i maszyny będą coraz mądrzejsze, ludzie będą pozwalać maszynom podejmować coraz więcej decyzji za nich, po prostu, dlatego że te podejmowane przez maszyny będą przynosiły lepsze wyniki niż ludzkie.

Wreszcie może dojść do takiej sytuacji, w której decyzje niezbędne, aby system dalej działał będą tak skomplikowane, że ludzie nie będą w stanie ich podejmować.

Na tym etapie to maszyny będą skutecznie już stać za niemal wszystkim.

Ludzie nie będą w stanie tak po prostu wyłączyć maszyn, ponieważ będą tak bardzo od nich zależni, że ich wyłączenie spowodowałoby ich śmierć.

Kategorie: cytaty socjologiczne; cytaty o sztucznej inteligencji
Theodore "Ted" Kaczynski
Źródło: Manifest Teda Kaczyńskiego, http://ted-manifesto.prv.pl/
strona cytatu

Nikt nie lubi regulacji, jednak wszystko (samochody, samoloty, żywność, leki, etc.) które mogą być niebezpieczne, są regulowane. Sztuczna inteligencja powinna być także.

Kategorie: cytaty o sztucznej inteligencji
Elon Musk
Źródło: twitter 12.08.2017
strona cytatu

Istnieje realne niebezpieczeństwo, że komputery rozwiną inteligencję i przejmą kontrolę. Pilnie potrzebujemy stworzyć bezpośrednie połączenia z komputera do mózgu, wtedy komputery mogą zwiększyć ludzką inteligencję zamiast być w opozycji.

Kategorie: cytaty o nauce, naukowe; cytaty o sztucznej inteligencji; cytaty o umyśle, duszy; cytaty o inteligencji
Stephen Hawking
Ang.: "There is a real danger that computers will develop intelligence and take over. We urgently need to develop direct connections to the brain so that computers can add to human intelligence rather than be in opposition."
strona cytatu

Zobacz też