Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Leopold Staff: Czas, straszny lekarz, w ślepym bezrozumie leczy...

Nieco podobne cytaty

Tak pośniadwszy należycie, szedł do kościoła, gdzie za nimi nieśli w dużym koszyku srogi brewiarz, pięknie oprawny, ważący – tak dla swej tłustości, jak dla zamków i pergaminów – mniej więcej jedenaście pudów i sześć funtów. Tam słuchał dwudziestu sześciu do trzydziestu mszy: przez ten czas przebywał jego kapelan opatulony jak dudek i z oddechem zionącym bardzo przyjemnie, a to dzięki obfitemu przepłukaniu gęby sokiem winnym. Z tym mamrotał swoje pacierze i różańce, a tak uważnie je przebierał, że ani ziarenko nie upadło na ziemię. Gdy wychodził z kościoła, przywożono mu, na wózku zaprzężonym w woły, jeszcze kupę różańców świętego Klaudiusza, każdy wielkości dobrej czaszki ludzkiej; za czym, przechadzając się po krużgankach i ogrodach klasztornych, odmawiał ich tyle, że zapędziłby w kąt szesnastu pustelników.

Kategorie: cytaty o kulturze i sztuce; cytaty antyreligijne; cytaty religijne, o religii
François Rabelais
Opis: o obyczajach Gargantui.
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Gargantua i Pantagruel

Siedział grzecznie pod miotłą, był takim „przynieś, podaj, pozamiataj” – stwierdził. – Ale czas robi swoje, w okresie wielkich reform postawił na populizm i demagogię i na tym jedzie. Dlatego nie ma najmniejszych szans na drugą kadencję.

Kategorie: cytaty zaczepno-obronne; cytaty polityczne, o polityce; cytaty życiowe, o życiu; cytaty wspominające
Lech Wałęsa
Opis roli Lecha Kaczyńskiego w „Solidarności” wg. Lecha Wałęsy. Źródło: tvn24.pl z 4 sierpnia 2009
To jest cytat o Lechu Kaczyńskim, zobacz cytaty o Lechu Kaczyńskim
strona cytatu

Powiem brutalnie: wykorzystywałem go do czasu, gdy był potrzebny. I te struktury, które założył, to są do dziś. A moim ludziom tłumaczę: Dla dobra związku, żebyś ty był najlepszym moim współpracownikiem: jak przyjdzie czas, to wylecisz z hukiem, bez słowa dziękuję. Jestem bezwzględny.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty o sobie
Andrzej Lepper
O wyrzuceniu z Samoobrony Janusza Bryczkowskiego.
strona cytatu

A jak było naprawdę? Czas rządu Olszewskiego to czas, kiedy polska gospodarka po przeszło dwóch latach spadku zaczęła się znów rozwijać. Łgano w żywe oczy, łgano wprost bezczelnie, wyśmiewano słynne pytanie Jana Olszewskiego: Czyja będzie Polska?, przeciwstawiając mu pytanie: Jaka będzie Polska?, chociaż związek tych dwóch spraw jest nawet dla kogoś słabo rozgarniętego zupełnie oczywisty.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty polityczne, o polityce; cytaty o Polsce; cytaty populistyczne
Jarosław Kaczyński
Ocena rządu Jana Olszewskiego ze stenogramu posiedzenia sejmowego z 17 lutego 2006.
strona cytatu

Chciałem rządzić, już gdy miałem 12 lat. Premierem zamierzałem zostać mając lat 34, a skończyć rząd, mając lat 91. To byłby rok 2040. To jeszcze strasznie dużo czasu.

Kategorie: śmieszne cytaty; cytaty o sobie
Jarosław Kaczyński
Źródło: Wywiad dla "Wprost", 15 stycznia 2007
strona cytatu

Zobacz też