Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty lewicowe

Che Guevara


28 cytatów, 10 cytatów lewicowych

Jacek Kuroń


71 cytatów, 10 cytatów lewicowych

Józef Stalin


38 cytatów, 5 cytatów lewicowych

Maria Szyszkowska


79 cytatów, 4 cytaty lewicowe

Hugo Chávez


31 cytatów, 3 cytaty lewicowe
↓↓ pokaż więcej autorów ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Kombinacje kategorii

↓↓ pokaż więcej kombinacji kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Cytaty lewicowe
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat  z tej kategorii:

Och, kochający wolność zachodni myśliciele lewicowi! Och, lewicowi labourzyści! Och, amerykańscy, niemieccy i francuscy postępowi studenci! To wszystko wciąż Wam nie wystarcza. Cała książka była dla Was bezużyteczna. Wszystko zrozumiecie od razu, kiedy sami — „z rękami za plecami” — wkroczcie do naszego Archipelagu.

Kategorie: cytaty lewicowe
Aleksander Sołżenicyn
strona cytatu
powiązane hasła: przepowiednia
Cytaty pochodzi z: Archipelag Gułag

Dwie psychologiczne tendencje, które kryją się u podstaw współczesnej lewicy nazywamy “poczuciem niższości” i “naduspołecznieniem”. Poczucie niższości jest charakterystyczne dla współczesnej lewicy jako całości, podczas gdy naduspołecznienie jest charakterystyczne tylko dla pewnej części współczesnej lewicy; akurat tej wysoce wpływowej.

Kategorie: cytaty oskarżycielskie; cytaty lewicowe
Theodore "Ted" Kaczynski
Źródło: Manifest Teda Kaczyńskiego, http://ted-manifesto.prv.pl/
strona cytatu

Jedną z najbardziej rozpowszechnionych manifestacji szaleństwa naszego świata jest lewactwo, tak więc dyskusja nad psychologicznym obrazem lewactwa może posłużyć jako wprowadzenie do dyskusji nad problemami współczesnego społeczeństwa jako ogółu.

Kategorie: cytaty o szaleństwie; cytaty lewicowe
Theodore "Ted" Kaczynski
Źródło: Manifest Teda Kaczyńskiego
strona cytatu

Ideologia przebudzenia /ang.: Wokeness - lewicowa amerykańska ideologia/ zasadniczo chce, aby komedia stała się nielegalna, co nie jest fajne. Czy więc chcemy społeczeństwa pozbawionego poczucia humoru, które jest po prostu pełne potępienia i nienawiści w zasadzie bez przebaczenia?

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty socjologiczne; cytaty oskarżycielskie; cytaty lewicowe
Elon Musk
Źródło: wywiad dla "The Babylon Bee", https://youtu.be/jvGnw1sHh9M?t=837
strona cytatu

Coraz więcej ludzi odchodzi z Kościoła, społeczeństwo się laicyzuje, choć to na razie proces ukryty, a drastyczna sprawa ks. Zaleskiego, któremu zamknięto usta, może właśnie wymusić na ludziach przyspieszenie decyzji światopoglądowej, której sami się jeszcze nie spodziewają. Taki proces dojrzewania społecznego musi prowadzić do myślenia lewicowego.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Polsce; cytaty polityczne, o polityce; cytaty religijne, o religii; cytaty antyreligijne; cytaty lewicowe
Kazimierz Kutz
strona cytatu

Ten, który żyje jedynie kosztem innych, w socjalizmie indywidualista to nie chciwe stworzenie, tylko niedokończony produkt. Społeczeństwo socjalistyczne musi usunąć złe cechy z jednostki, a jednostka musi sama się redukować. Musi zapomnieć o bliźnich ideach kapitalizmu; że jednostka jest wyzwolona, że światem rządzi popyt i podaż. Żeby rozwinąć świadomość rewolucyjną, trzeba stworzyć nowego człowieka wraz z nowymi podstawami materialnymi dla narodu.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty moralizatorskie, etyczne; cytaty obserwacje; cytaty lewicowe; cytaty socjalistyczne, komunistyczne
Che Guevara
strona cytatu

Zobacz też