Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Albert Einstein: E = mc2

E = mc2

Albert Einstein
Jest to tak zwany wzór Einsteina oznaczający "Równoważność masy i energii", gdzie: E – energia, m – masa, c – prędkość światła w próżni. Wzór ten mówi, że energia każdego ciała jest równoważna jego masie.

Nieco podobne cytaty

Jeśli przyjąć, że ten wóz zwany Polską ugrzązł w błocie, to Cimoszewicz chce go cofnąć. Ja – przepchnąć do przodu, a Lech Kaczyński – dokładnie zbadać, czy winny jest woźnica, konie czy może pękło koło.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Polsce; cytaty o sobie
Donald Tusk
Źródło: Gazeta Wyborcza, 18 lipca 2005 r.
strona cytatu

Wyleczymy polską władzę, polskich polityków, bo to jest źródło marności polskiego życia publicznego. Nie pozwolimy innym politykom nałożyć kagańca na obywateli. Nałożymy kaganiec władzy. Zbudujemy państwo, gdzie polityk, sędzia, policjant będą tak samo ciężko pracowali jak tak zwani zwykli obywatele. Władza musi znaczyć wyłącznie obowiązki i nigdy więcej przywilejów.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Polsce; cytaty polityczne, o polityce; cytaty moralizatorskie, etyczne; cytaty populistyczne
Donald Tusk
Z wystąpienia podczas kampanii wyborczej, Warszawa, Hala Torwaru, 19 czerwca 2005 r.
strona cytatu

Wszystko jest prawdą, która manifestuje się na poziomie przestrzeni jako informacja, na poziomie energii jako radość, a na poziomie fizycznym jako aktywne współczucie. Ta jedność przestrzeni i świadomości gra sama ze sobą, zna sama siebie, nie istnieją w niej podziały i zawsze jest doskonała.

Kategorie: cytaty buddyjskie; cytaty o Bogu, Bogach; cytaty o kosmosie, wszechświecie; cytaty religijne, o religii
Lama Ole Nydahl
Część odpowiedzi na pytanie: "Czy wszystko jest Bogiem, dzieje się w Nim i dla Niego?"
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: 108 odpowiedzi jogina

Na pewno przeprowadzka tutaj do stanów, bardzo mnie zmotywowała, motywuje mnie dalej do ciężkich treningów, na pewno zmiana otoczenia, moi nowi trenerzy dają mi dużą motywację i wspierają mnie w każdym treningu, na pewno mój synek też mnie dużo daje energii takiej. I najważniejsze chyba wiek już dorosłem jestem w takim wieku że psychicznie i fizycznie dorosłem do takich wyzwań do takich wielkich walk jaka mi się szykuje.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o sobie; cytaty o Ameryce
Mariusz Wach
Mariusz opowiada o tym co go skłoniło do bycia bardziej otwartym podczas wywiadów udzielanych mediom.
strona cytatu

Zbliżały się wytęsknione wakacje. Nauczyciel, zawsze surowy, stał się jeszcze surowszy i bardziej wymagający niż zwykle. Chciał, aby szkoła dobrze wypadła w wielkim dniu egzaminów. Kij i rózga rzadko teraz próżnowały, zwłaszcza w młodszych klasach. Omijały tylko dryblasów pod wąsem i nastoletnie pannice. Pan Dobbins tłukł dziatwę z rozmachem, bo chociaż ukrywał pod peruką czaszkę łysą jak kolano, był jednak mężczyzną w sile wieku i energii mu nie brakowało.

Mark Twain
Metody wychowawcze w dawnych czasach.
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Przygody Tomka Sawyera

Anonimowe bluzgi w ogóle mijają się dla mnie z celem i tworzą mnóstwo negatywnej energii. Gdybym to czytał i co więcej, wziął to na poważnie, pomyślałbym „kurwa, dla kogo ja gram” i przez to umknęło mi by wielu fajnych i wartościowych ludzi.

Kategorie: cytaty o sobie
Marcin "AbradAb" Marten
AbradAb o czytaniu forów internetowych na temat hip-hopu. Źródło: http://muzyka.dlastudenta.pl/artykul/Abradab_Wielu_ludzi_wyrasta_z_hip_hopu,91632.html
strona cytatu

Dobrze by było, gdybyśmy choć część energii, którą poświęcamy na nieustanne szykowanie się do narodowych zrywów i wielkich kampanii, poświęcili na codzienne, mozolne budowanie fundamentu dobra w mikroskali, w najbliższym otoczeniu.

Kategorie: cytaty moralizatorskie, etyczne
Szymon Hołownia
Źródło: wywiad dla Onet.pl
strona cytatu

Zobacz też