Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Stanisław Jerzy Lec: Jak mogłem na raz połknąć tak grubą książkę?
Cóż,...

Nieco podobne cytaty

Ja bardzo dokładnie przestudiowałem sobie książkę Le Bona „Psychologia tłumu”. No, opracowania Goebbelsa również – nie boję się tego powiedzieć – który był wielkim człowiekiem w dziedzinie socjotechniki i ustawiał Hitlera jak ma stanąć, jak rękę podnieść, jak się odezwać, gdzie co zrobić. Radziłbym, żeby wszyscy skorzystali z tego i wypadali tak samo jak ja.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty socjologiczne; cytaty o literaturze, o książkach
Andrzej Lepper
Wypowiedź na temat swojej fascynacji Goebbelsem.
strona cytatu

W chwili wolnego czasu sięgam po jakąś książkę polityczną i też czasami z zaskoczeniem stwierdzam, że prezentowane w nich teorie nie pasują do mnie i mojej działalności publicznej.

Kategorie: cytaty o sobie
Andrzej Lepper
Andrzej Lepper odpowiada na postawioną tezę, jakoby miał on wcześniejszymi wynikami wyborów: „zaskoczyć także ludzi nauk społecznych, gdyż nie zdążyli oni przygotować jeszcze odpowiednich teorii”.
strona cytatu

Mając w swym ręku funkcję dowódcy całego wojska, a w tym i duchowieństwa wojskowego, muszę robić także i kwalifikacje. Kwalifikacja moja w stosunku do biskupa Galla wypadła dla niego in minus, nigdy in plus. On był nierobem. Był on buveur et mangeur. Pełen intryg i świństw, zrobił impertynencję Prezydentowi Rzeczypospolitej. Nie mogłem go ani chwili trzymać w wojsku. Lepiej zabić, niż w wojsku trzymać w sprzeczności z honorem.

Kategorie: cytaty wojskowe, o wojnie; cytaty wspominające; cytaty życiowe, o życiu
Józef Piłsudski
W rozmowie z nuncjuszem apostolskim Francesco Marnaggim na temat wyboru nowego biskupa polowego WP po rezygnacji bp Stanisława Galla.
strona cytatu

Zbyszek Cybulski przyjechał w dniu rozpoczęcia zdjęć do filmu Popiół i diament o siódmej rano i natychmiast udał się do garderoby. Zobaczyłem go, kiedy wychodził szybkim, zdecydowanym krokiem, a za nim biegły dwie panie od kostiumów i wołały zrozpaczone:

– Panie reżyserze, on nie chce się przebrać!

Rzeczywiście Zbyszek ubrany był tak jak zawsze w ciągu wielu lat naszej znajomości: dżinsy, zielona wojskowa kurtka, przez ramię przewieszony wojskowy chlebak, sznurowane trzewiki.(...)

Czyż jako reżyser mogłem nie zrozumieć tego wyzwania?

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty wspominające; cytaty życiowe, o życiu; cytaty o aktorstwie
Andrzej Wajda
Źródło: Andrzej Wajda, "Podwójne spojrzenie", Warszawa 1998 rok.
strona cytatu
powiązane hasła: Film

Komponowanie a śpiewanie, to dwie bardzo różne rzeczy, których nie można ze sobą porównywać. To tak, jakbym zapytał, czy woli Pani czytać książkę czy grać w tenisa. Możemy lubić i jedno i drugie. To dwie różne sprawy. Są takie dni, kiedy wolę zostać u siebie i spokojnie poczytać książkę. Są też takie momenty, kiedy mam ochotę na partię tenisa. Kompozycja jest rodzajem samotności. Wewnętrznego rozpoznania i skupienia.

Kategorie: cytaty o muzyce; cytaty o samotności
Éric Serra
W wywiadzie dla stopklatka.pl Źródło: http://www.stopklatka.pl/wywiady/wywiad.asp?wi=46372
strona cytatu

Nie mogłem się powstrzymać od łez. Ja, dorosły facet, płakałem, patrząc na mijające mnie pojazdy. Nie mogłem się z tym pogodzić, że to już koniec, że nie tylko mój wielomiesięczny wysiłek włożony w przygotowania, ale i mechaników oraz wspierających mnie osób, poszedł na marne. Jak mówię teraz o tym, zakleszcza mi się gardło.

Kategorie: cytaty o sobie
Krzysztof Hołowczyc
Po przedwczesnym powrocie z Rajdu Dakar gdzie Krzysztof Hołowczyc doznał wypadku. Źródło: http://www.sport.pl/sport/1,78983,13192770,Holowczyc_wrocil_do_Olsztyna__Obolaly__ale_szczesliwy.html
strona cytatu

Musisz zdać sobie sprawę że kiedy miałem 20 lat, miałem już dom, Mercedesa, Corvettę i milion dolarów w banku, zanim mogłem kupić alkohol legalnie.

Kategorie: cytaty o sobie
Dr. Dre
W USA można nabyć legalnie alkohol od 21 roku życia.
strona cytatu

Zobacz też