Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Andrzej Lepper

Andrzej Lepper

Są cytaty innych osób o Andrzeju Lepperze,

Andrzej Zbigniew Lepper to żyjący w latach 1954 - 2011 polityk, związkowiec i przedsiębiorca. Twórca partii Samoobrona (Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) oraz związku zawodowego o tej samej nazwie. Był posłem oraz wicemarszałkiem sejmu V kadencji.

Powiązane tematy: kontrowersyjni; wieś

• Profesje Andrzeja Leppera: polityk • Narodowość: polska
• Data urodzenia: niedziela, 13 czerwca 1954 • Data śmierci: piątek, 5 sierpnia 2011

Wybierz cytaty Andrzeja Leppera według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Andrzej Lepper
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Andrzeja Leppera:

Z tą trumną to niech poczeka, bo trumny ani fizycznej, ani politycznej ja nie przewiduję. A minister Ziobro może skończyć w trumnie – politycznej, bo zdrowia mu życzę.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty zaczepno-obronne
Na temat konferencji prasowej Zbigniewa Ziobry, w której mówił o „politycznej trumnie” Andrzeja Leppera. Źródło: tvn24.pl. (http://www.tvn24.pl/-1,1535351,wiadomosc.html)
To jest cytat o Zbigniewie Ziobro, zobacz cytaty o Zbigniewie Ziobro
strona cytatu

W Samoobronie panuje demokracja, a w PiS dyktatura.[...] Ja jestem lalusiem w porównaniu z Kaczyńskim.

Kategorie: cytaty o sobie
strona cytatu

W chwili wolnego czasu sięgam po jakąś książkę polityczną i też czasami z zaskoczeniem stwierdzam, że prezentowane w nich teorie nie pasują do mnie i mojej działalności publicznej.

Kategorie: cytaty o sobie
Andrzej Lepper odpowiada na postawioną tezę, jakoby miał on wcześniejszymi wynikami wyborów: „zaskoczyć także ludzi nauk społecznych, gdyż nie zdążyli oni przygotować jeszcze odpowiednich teorii”.
strona cytatu

Takiego mądrego człowieka chyba nie ma w Polsce, który by wykrył wszystkie afery, ale Samoobrona jest w dobrej sytuacji. Z list Samoobrony do Sejmu kandyduje najsłynniejszy detektyw, Krzysztof Rutkowski. I my nie będziemy mówić, że trzeba łapać złodziei majątku narodowego, a ich złapiemy.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty pochwalne
To jest cytat o Krzysztofie Rutkowskim, zobacz cytaty o Krzysztofie Rutkowskim
strona cytatu

Tak, proszę państwa, trzeba to wyjaśnić, bo tenże jegomość, Balcerowicz, w PZPR był, na stypendia jeździł na Zachód. Nie Lepper, Lepper był w PZPR i nigdy się tego nie wstydził. 2 lata w swoim życiu był i nie wstydzę się dzisiaj powiedzieć tego, że byłem. Tylko ja nie byłem nigdy nawet nikim w POP, żebyście wiedzieli. Nigdy. A Balcerowicz, proszę państwa, sekretarz, Balcerowicz na stypendia zachodnie wtedy jeździł.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty polityczne, o polityce; cytaty zaczepno-obronne
Cytat z posiedzenia sejmu.
To jest cytat o Leszku Balcerowiczu, zobacz cytaty o Leszku Balcerowiczu
strona cytatu

Spójrzmy, ile przez te wszystkie lata Unia Europejska w Polsce zarobiła. Ile sprzedała staroci, samochodów, maszyn, narzędzi rolniczych, budowlanych, sprzętu RTV, AGD, ciuchów starych. Wszystkie stare lumpy sprzedali w Polsce. A my w ten sposób zniszczyliśmy cały przemysł odzieżowy, tekstylny, sprzęt elektroniczny, wszystko inne.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty polityczne, o polityce; cytaty o Unii Europejskiej; cytaty populistyczne
Wypowiedź przeciwko wejściu Polski do Unii Europejskiej, 2003 r.
strona cytatu

Solidarności nie tworzono po to, żeby Polska ekonomicznie miała lepiej. Z pełnym szacunkiem dla ludzi i idei „Solidarności”, ale jej przywódcy i doradcy od początku grali nie w drużynie „Solidarności”, ale w drużynie kierowanej z Waszyngtonu i Brukseli.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty populistyczne
strona cytatu

Sam osobiście usuwałem z Samoobrony antysemitów. Zerwałem z Leszkiem Bublem, który natychmiast mnie zaliczył do Żydów w tych swoich broszurkach.

Kategorie: cytaty o sobie
strona cytatu

Powiem brutalnie: wykorzystywałem go do czasu, gdy był potrzebny. I te struktury, które założył, to są do dziś. A moim ludziom tłumaczę: Dla dobra związku, żebyś ty był najlepszym moim współpracownikiem: jak przyjdzie czas, to wylecisz z hukiem, bez słowa dziękuję. Jestem bezwzględny.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty polityczne, o polityce
O wyrzuceniu z Samoobrony Janusza Bryczkowskiego.
strona cytatu

Polska, pierwszy producent ziemniaków na świecie, ma czterokrotnie mniejszy przydział produkcji skrobi niż Niemcy, no o czym to świadczy, że oni chyba jeździli tam hulać! A nie walczyć o polskie sprawy.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Polsce
strona cytatu

Zobacz też