Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Theodore

Theodore "Ted" Kaczynski

Theodore John Kaczynski, znany jako Ted Kaczynski oraz Unabomber - amerykański matematyk polskiego pochodzenia, terrorysta motywujący swoje działanie buntem przeciwko społeczeństwu opartemu o wykorzystanie nowoczesnych technologii. FBI rozpracowując działalność Teda Kaczyńskiego, nadała sprawie kryptonim UNABOM (ang. university and airline bombings), z czego wziął się pseudonim Unabomber.

• Profesje Theodore'a "Teda" Kaczynskiego: naukowiec; matematyk; gangster, przestępca, kryminalista • Narodowość: amerykańska
• Data urodzenia: piątek, 22 maja 1942

Wybierz cytaty Theodore'a "Teda" Kaczynskiego według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Theodore "Ted" Kaczynski
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Theodore'a "Teda" Kaczynskiego:

Tak jak społeczeństwo i problemy, z jakimi się będzie zmagać będą się stawać coraz bardziej skomplikowane tak i maszyny będą coraz mądrzejsze, ludzie będą pozwalać maszynom podejmować coraz więcej decyzji za nich, po prostu, dlatego że te podejmowane przez maszyny będą przynosiły lepsze wyniki niż ludzkie.

Wreszcie może dojść do takiej sytuacji, w której decyzje niezbędne, aby system dalej działał będą tak skomplikowane, że ludzie nie będą w stanie ich podejmować.

Na tym etapie to maszyny będą skutecznie już stać za niemal wszystkim.

Ludzie nie będą w stanie tak po prostu wyłączyć maszyn, ponieważ będą tak bardzo od nich zależni, że ich wyłączenie spowodowałoby ich śmierć.

Kategorie: cytaty socjologiczne; cytaty o sztucznej inteligencji
Źródło: Manifest Teda Kaczyńskiego, http://ted-manifesto.prv.pl/
strona cytatu

System MUSI zmuszać ludzi do zachowywania się w taki sposób, który coraz bardziej odbiega od schematu naturalnych ludzkich zachowań. Na przykład, system potrzebuje naukowców, matematyków i inżynierów. Nie może bez nich
funkcjonować. A więc na dzieci wywiera się silną presję prześcigania się właśnie w tych dziedzinach. Dla dorosłego człowieka nienaturalnym jest spędzanie większości czasu na studiowaniu przy biurku.

Kategorie: cytaty oskarżycielskie
Źródło: Manifest Teda Kaczyńskiego, http://ted-manifesto.prv.pl/
strona cytatu

Mówi się, że żyjemy w wolnym społeczeństwie, ponieważ mamy określoną liczbę praw gwarantowanych przez konstytucję. Nie są one jednak tak istotne, jak się wydaje. Stopień wolności w społeczeństwie jest silniej określany przez strukturę gospodarczą i technologiczną społeczeństwa, niż jego prawo i ustrój.

Kategorie: cytaty socjologiczne; cytaty o wolności
Źródło: Manifest Teda Kaczyńskiego, http://ted-manifesto.prv.pl/
strona cytatu

Sugerujemy, że obsesja współczesnego człowieka na punkcie długowieczności, zachowania tężyzny fizycznej i atrakcyjności seksualnej do późnych lat życia jest objawem niespełnienia wynikającego z ciągłego niezaspokojenia procesu władzy. “Kryzys wieku średniego” również jest tego objawem. Podobnie jest z brakiem chęci posiadaniem dzieci, który jest powszechny we współczesnym społeczeństwie, a jednak niemal niespotykany w społeczeństwach pierwotnych.

Kategorie: cytaty socjologiczne
Źródło: Manifest Teda Kaczyńskiego, http://ted-manifesto.prv.pl/
strona cytatu

Pośród nieprawidłowych warunków będących na porządku dziennym we współczesnym społeczeństwie przemysłowym są: nadmierne zagęszczenie, odizolowanie człowieka od przyrody, zbyt gwałtowne zmiany społeczne i załamanie się naturalnie funkcjonujących drobnych wspólnot takich jak wielopokoleniowe rodziny, wioski czy plemiona.

Kategorie: cytaty katastroficzne, pesymistyczne; cytaty socjologiczne
Źródło: Manifest Teda Kaczyńskiego, http://ted-manifesto.prv.pl/
strona cytatu

Dwie psychologiczne tendencje, które kryją się u podstaw współczesnej lewicy nazywamy “poczuciem niższości” i “naduspołecznieniem”. Poczucie niższości jest charakterystyczne dla współczesnej lewicy jako całości, podczas gdy naduspołecznienie jest charakterystyczne tylko dla pewnej części współczesnej lewicy; akurat tej wysoce wpływowej.

Kategorie: cytaty oskarżycielskie; cytaty lewicowe
Źródło: Manifest Teda Kaczyńskiego, http://ted-manifesto.prv.pl/
strona cytatu

Konserwatyści to głupcy: Narzekają na upadek tradycyjnych wartości, jednocześnie zaś ochoczo wspierają postęp technologiczny i rozwój gospodarczy. Najwyraźniej nigdy nie przyszło im do głowy, że nie możesz dokonać gwałtownych, daleko idących zmian w technologii i gospodarce społeczeństwa bez jednoczesnego powodowania gwałtownych zmian we wszystkich innych aspektach społeczeństwa.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty zaczepno-obronne; cytaty oskarżycielskie
Źródło: Manifest Teda Kaczyńskiego, http://ted-manifesto.prv.pl/
strona cytatu
powiązane hasła: konserwatyzm

Jeśli system się załamie, konsekwencje nadal będą bardzo bolesne. Jednak im większy system się rozrośnie, tym bardziej katastrofalne będą skutki jego awarii, więc jeśli ma się załamać, lepiej, żeby załamał się wcześniej niż później.

Kategorie: cytaty katastroficzne, pesymistyczne
strona cytatu

Są dwa rodzaje moralności – ta, którą narzucamy sami sobie oraz ta, którą narzucamy innym. Tę pierwszą, czyli wstrzemięźliwość, bardzo szanuję. Tą drugą gardzę, chyba że chodzi o samoobronę. Zauważyłem, że ci, którzy narzucają kodeks moralny innym, mają największe problemy z jego przestrzeganiem.

Kategorie: cytaty moralizatorskie, etyczne
Źródło: "Droga do rewolucji" (wyd. 2008 r.)
strona cytatu

Problemem jest to, że ludzie wierzą, że rewolucja jest niemożliwa. Jest niemożliwa dlatego, że w to wierzą.

strona cytatu
powiązane hasła: Rewolucja

Matematycy to nie naukowcy, lecz artyści. Poza tą naprawdę podstawową matematyką jak arytmetyka czy algebra na poziomie szkoły średniej, wszystkie symbole, wzory i wyrazy używane przez matematyków tak naprawdę nie mają żadnego znaczenia. Cała struktura czystej matematyki to gigantyczny szwindel, zwykła gra i głupawy żart. Można spytać: „Czy nie ma żadnych buntowników, którzy chcieliby to ujawnić”? Oczywiście, że są. Ale fakty są tak niesamowite, że nikt nie traktuje ich poważnie, dlatego tajemnica ma się dobrze.

Kategorie: cytaty o nauce, naukowe; cytaty o matematyce
strona cytatu

Nie zmotywowało mnie coś co przeczytałem. Po prostu wkurzyły mnie maszyny karczujące las.

Kategorie: cytaty o sobie
Źródło: wywiad dla „Earth First!” z czerwca 1999 r.
strona cytatu

Jedną z najbardziej rozpowszechnionych manifestacji szaleństwa naszego świata jest lewactwo, tak więc dyskusja nad psychologicznym obrazem lewactwa może posłużyć jako wprowadzenie do dyskusji nad problemami współczesnego społeczeństwa jako ogółu.

Kategorie: cytaty o szaleństwie; cytaty lewicowe
Źródło: Manifest Teda Kaczyńskiego
strona cytatu

Zobacz też