Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty amerykańskich żołnierzy, wojskowych

Zobacz listę amerykańskich żołnierzy, wojskowych

Zobacz listę żołnierzy, wojskowych

Cytaty Żołnierzy, wojskowych wg. narodowości

Prawdziwym celem edukacji jest przygotowanie młodych mężczyzn i kobiet do bycia efektywnym obywatelem w ustroju opartym o wolne rządy.

Kategorie: cytaty o nauce, naukowe
Dwight Eisenhower
Ang.: "The true purpose of education is to prepare young men and women for effective citizenship in a free form of government."
strona cytatu

Tania edukacja jest nierozsądna. Jeżeli wszystko jest dostarczane za darmo, istnieje tendencja do obniżenia jakości. Edukacja zawsze musi kosztować, tak jak sam proces uczenia się, zawsze musi wymagać indywidualnego wysiłku i inicjatywy.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty o nauce, naukowe
Dwight Eisenhower
Ang.: "It is unwise to make education too cheap. If everything is provided freely, there is a tendency to put no value on anything. Education must always have a certain price on it; even as the very process of learning itself must always require individual effort and initiative."
strona cytatu

Wolność jednostki i jej skłonność do podążania za prawdziwym przywództwem, są rdzeniem Amerykańskiej siły.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Ameryce
Dwight Eisenhower
Źródło: Przemówienie w Norwich University, 1946 rok. Ang.: "The freedom of the individual and his willingness to follow real leadership are at the core of America’s strength."
strona cytatu

Problem w zrozumieniu Rosjanina jest taki, że nie bierzemy pod uwagę faktu że on nie jest Europejczykiem, ale Azjatą i dlatego myśli przebiegle. My nie możemy zrozumieć Rosjanina bardziej niż Chińczyka czy Japończyka i od kiedy mam z nimi do czynienia, nie miałem żadnego szczególnego pożądania zrozumienia ich poza obliczeniami jak dużo ołowiu lub stali trzeba zużyć, aby ich zabić. W dodatku, poza cechami charakterystycznymi dla Azjatów, Rosjanie nie mają szacunku dla ludzkiego życia i są sukinsynami, barbarzyńcami i pijakami.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Rosji
George S. Patton
strona cytatu

Jest jedna wspaniała rzecz, którą będziecie mogli powiedzieć po tym jak ta wojna się skończy i gdy wrócicie do domów. Będziecie wdzięczni, gdy za 20 lat będziecie siedzieć przy kominku z wnukiem na kolanie, wnuk zapyta co robiliście w czasie tej wielkiej II wojny światowej, a wy nie będziecie musieli zakasłać, przestawiać wnuka z kolana na kolano i mówić „Cóż, twój dziadek przerzucał łopatą gówno w Luizjanie”. O nie! Będziecie mogli spojrzeć mu prosto w oczy i powiedzieć: „Synu, twój dziadek walczył wraz ze wspaniałą Trzecią Armią i cholernym sukinsynem nazwiskiem George Patton”.

Kategorie: cytaty wojskowe, o wojnie; śmieszne cytaty
George S. Patton
strona cytatu

Zobacz też