Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty angielskich muzyków

Zobacz listę angielskich muzyków

Zobacz listę muzyków

Cytaty muzyków wg. narodowości

Chcę mieć rower z czarnymi szybami.

Kategorie: cytaty o sobie
Paul McCartney
Opis: komentarz do przypomnienia, że kiedyś posiadał Rolls Royce'a z przyciemnianymi szybami. Źródło: imdb
strona cytatu

Jeśli ktoś chce ocalić planetę, wystarczy, że przestanie jeść mięso. To oszałamiające, kiedy o tym myślisz. Wegetarianizm załatwia tak wiele rzeczy na raz: ekologię, głód, okrucieństwo.

Paul McCartney
strona cytatu
powiązane hasła: wegetarianizm

Wiele lat temu byłem na rybach, i kiedy tak huśtałem tą biedną rybę, zdałem sobie sprawę, że ją zabijam - jedynie dla przemijającej chwili przyjemności. Coś we mnie trzasnęło. Kiedy patrzyłem, jak walczy o oddech, zdałem sobie sprawę, że jej życie jest dla niej tak samo ważne jak moje dla mnie.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o zwierzętach; cytaty o bólu
Paul McCartney
strona cytatu

Kiedyś myślałem, że każdy kto robi dziwne rzeczy jest dziwny. Teraz myślę że to ludzie nazywający innych dziwnymi są dziwni.

Kategorie: cytaty o sobie
Paul McCartney
strona cytatu

Po wszystkim, co mnie w życiu spotkało, wierzę w dobroć i dobrego ducha. Uważam, że religia po prostu spersonifikowała dobro i zło, i tak dobro [good] stało się Bogiem [God] po usunięciu „o”, natomiast zło [evil] stało się Diabłem [Devil] po dodaniu „d”. To jest moja opinia o religii.

Kategorie: cytaty antyreligijne
Paul McCartney
strona cytatu

Nasza muzyka jest zdolna wywołać chwiejność emocjonalną, zachowanie patologiczne, a nawet bunt i rewolucję.

Kategorie: cytaty o muzyce
Paul McCartney
Opis: o muzyce granej przez The Beatles
strona cytatu

Zmusiłem Alana do grania na perkusji. Powiedziałem: Chcę żywych bębnów. Fletcher pomyślał, że zwariowałem i oznajmił: Dave oszalał, chce bębny; następnym razem będzie chciał chórki. I faktycznie chciałem.

David Gahan
Dave Gahan w wywiadzie dla NME o wprowadzeniu perkusji i chóru gospel przy nagrywaniu płyty „Songs of Faith and Devontion” (1993 rok).
strona cytatu

Zagraliśmy koncert w Polsce zanim jeszcze ktokolwiek pomyślał, by tam pojechać. To było całe lata temu... Na miejscu dotarło do nas, że mamy w Polsce wiernych fanów, którzy posiadają albumy i słuchają naszej muzyki pomimo tego, że w waszym kraju ciężko było kupić nasze płyty. Ludzie wymieniali się naszymi nagraniami... To dla mnie najlepszy sposób na poznawanie muzyki. Ja właśnie w ten sposób poznaję nowych wykonawców.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o sobie; cytaty o Polsce
David Gahan
strona cytatu

Nie mam pojęcia, skąd to się bierze, ale dzieciaki w dzisiejszych czasach nie czują wartości muzyki. Nie odbierają muzyki jako czegoś cennego, jako dzieła sztuki. To mnie zawsze irytuje, bo ten sam dzieciak pójdzie wydać 5 dolarów na kawę, a narzeka, że płyta kosztuje 10 dolarów. Płyta, którą w trudach tworzono przez rok. Czyste szaleństwo, prawda?

Kategorie: cytaty moralizatorskie, etyczne; cytaty o muzyce; cytaty o szaleństwie
David Gahan
strona cytatu

Nasza kariera w Anglii to ciągłe walki. Teraz, kiedy wydaliśmy nowy singiel spoglądam na iTunes na rankingi. Widzę to, że jesteśmy numerem jeden w Niemczech i w Top 10 w innych krajach europejskich, ale w Anglii mieścimy się zaledwie w pierwszej setce. Faktem jest to, że nawet nie graja naszych utworów w radio, po prostu nie jesteśmy jednym z ich ulubionych zespołów. Pamiętaj o tym jak jakiś czas temu, kiedy Pet Shop Boys odbierali nagrodę Brit Award za całokształt twórczości oraz wkład w muzykę, Neil Tennant powiedział: „Depeche Mode, zasługują na tę nagrodę bardziej niż my!”. Trzeba przyznać, że nie zyskaliśmy sławy w naszej ojczyźnie.

Kategorie: cytaty o sobie
David Gahan
strona cytatu

Cooo, tę nagrodę „Starego sukinsyna”? Czy może „Nagrodę dla tych co siedzą w tym już długo i musimy im coś dać”? A może „Nagrali sporo dobrych kawałków, niektóre z nich nawet lubię”? Nie wydaje mi się, żeby kiedykolwiek nam coś takiego proponowano, nic takiego nie słyszałem. Czy brytyjskie nagrody nie są czasami ustawiane? Mamy nagrodę dla starych sukinsynów od MTV, ale tylko Fletch się tam pojawił.

Kategorie: cytaty o sobie
David Gahan
W 2009. roku podczas wywiadu Dave'a dla The Guardian, po pytaniu dziennikarza czy kiedykolwiek proponowano DM nagrodę Brit Awards za wybitny wkład w muzykę.
strona cytatu

Zobacz też