Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Umberto Eco

Umberto Eco jest włoskim pisarzem i filozofem o bogatym dorobku literackim.

• Profesje Umberto Eco: filozof; pisarz • Narodowość: włoska
• Data urodzenia: wtorek, 5 stycznia 1932 • Data śmierci: piątek, 19 lutego 2016
• Cytaty z książek Umberto Eco: Baudolino; Cmentarz w Pradze; Imię róży; Trzecie zapiski na pudełku od zapałek; Wahadło Foucaulta

Wybierz cytaty Umberto Eco według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Umberto Eco
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Umberto Eco:

Jak dla kobiety w XVIII w. było nie do pomyślenia, żeby pokazała kostkę, tak dla mnie jest nie do pomyślenia, żeby pisać o swoich uczuciach na Facebooku.

Kategorie: cytaty o sobie
strona cytatu

Internet nie jest jednym prostym zjawiskiem. Jest jak książka: czy książka jest dobra czy zła? Jeśli zatytułowana jest „Mein Kampf”, to jest zła, jeśli Biblia, to dobra. Tak samo jest z internetem: to narzędzie, które w wielu wypadkach zmieniło nasze życie, naszą zdolność dokumentacji, komunikacji itd. W wielu innych przypadkach rozpowszechnia jednak fałszywe informacje. Nigdy nie wiadomo, czy to, co dociera za pośrednictwem internetu, jest prawdziwe czy fałszywe.

strona cytatu
powiązane hasła: internet

Być może szkoła nie powinna już uczyć, kim był Platon, tylko właśnie jak filtrować informacje. (...) Człowiekiem kulturalnym nie jest ten, który zna datę urodzin Napoleona, ale ten, który potrafi ją znaleźć w ciągu minuty.

Kategorie: cytaty o kulturze i sztuce; cytaty o świecie
strona cytatu

Wiedza nie jest jak moneta, która pozostaje w fizycznym znaczeniu taka sama, nawet kiedy służy do najhaniebniejszych handlów; jest raczej niby strojna suknia, która się zużywa, kiedy ją nosimy, chcąc się nią pochwalić.

Kategorie: cytaty o nauce, naukowe
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Imię róży

Trzy rzeczy przyczyniają się do stworzenia piękna: przede wszystkim niepodzielność lub doskonałość, i dlatego za brzydkie mamy rzeczy nie będące całością; następnie, należyta proporcja albo też harmonia; a wreszcie, jasność i światło, i rzeczywiście, nazywamy pięknymi rzeczy barwy jasnej.

Kategorie: cytaty filozoficzne; cytaty o pięknie
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Imię róży

Zobacz też