Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty przedsiębiorców, businessmanów, inwestorów

Powiązane tematy: Jak osiągnąć sukces?

Zobacz listę przedsiębiorców, businessmanów, inwestorów

Cytaty przedsiębiorców, businessmanów, inwestorów wg. narodowości

Ja z kolei mówię, że pieniądze są tak zwanym uniwersalnym nośnikiem wartości. Nie są ani dobre, ani złe. Nie mogą niczego zepsuć. Mało tego! Mówię ludziom, że pieniądze mają w sobie dwa rodzaje wartości: wartość nominalną, gdzie na banknocie jest napisane na przykład 100, czy to dolarów, czy funtów czy złotych; ale mają też wartość moralną. O ile wartość nominalna jest wydrukowana, o tyle wartość moralna jest taka, jaką ma właściciel. (...) Od tego, jakie są twoje wartości będzie zależało, na co wydasz te pieniądze.

Kategorie: cytaty o pieniądzach
Fryderyk Karzełek
strona cytatu

Bardzo często powtarzam, że nigdy z powodu długów nie wolno sobie odbierać życia. Nie ma takiego długu, z powodu którego trzeba by to robić. Mocno o to apeluję, żeby broń Boże, nikt nie odbierał sobie życia przez problemy finansowe. Długi to nie koniec świata; z nich można wyjść. Sam wyszedłem z długu, który wynosił prawie dwa miliony.

Kategorie: cytaty moralizatorskie, etyczne; cytaty finansowe; cytaty motywacyjne
Fryderyk Karzełek
strona cytatu

Moja droga dochodzenia do szczęścia nie była łatwa. Mogę jednak z satysfakcją powiedzieć — dotarłem do celu. Istotą szczęścia okazało się życie w równowadze. Od ponad dwudziestu lat stosuję na co dzień zasadę Paracelsusa, która brzmi: "Nie ma trucizn ani lekarstw, są tylko substancje" - wszystko jest kwestią odpowiednich proporcji.

Kategorie: cytaty o sobie
Fryderyk Karzełek
strona cytatu

Wartościowe relacje opierają się na konkretnych zasadach, których należy przestrzegać zawsze - w rodzinie, przyjaźni, zależnościach służbowych i partnerstwie. Osoby nie będące w związkach zachęcam do podjęcia refleksji, czy taki stan jest ich świadomym wyborem. Jeżeli nie - warto zastanowić się, jakie kroki podjąć, aby to zmienić.

Kategorie: cytaty o małżeństwie; cytaty motywacyjne
Fryderyk Karzełek
strona cytatu

Bo jeżeli będziesz robił tylko i wyłącznie to na co masz w danym momencie ochotę, to nigdy nie będziesz wolny. Z czasem wskutek nawyków staniesz się niewolnikiem swoich słabości, bo rzadko kto ma ochotę na przykład, żeby w danym momencie poćwiczyć, rzadko kto ma ochotę na to, żeby się zdrowo odżywiać, więc gdybyśmy ciągle ulegali naszym słabościom to będziemy się źle odżywiać, ale za to smacznie. Będziemy ulegać naszym słabościom, więc będziemy leżeć sobie przed telewizorem, przed monitorem, i będziemy ciągle oglądać seriale z Netflixa. Czy to jest na pewno wolność?

Kategorie: cytaty o wolności
Fryderyk Karzełek
strona cytatu

Zobacz też