Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Bywam w Paryżu, bywam w Londynie, bywam w Rzymie i zawsze powiadam: "Nie ma takiego drugiego miejsca jak Nowy York. To jest w tej chwili najbardziej ekscytujące miasto na świecie, tak właśnie jest."

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o świecie
Robert de Niro
Źródło: imdb.com
powiązane hasła: Nowy Jork

Nieco podobne cytaty

Pamięć o dwóch zbrodniczych systemach XX wieku - stalinowskim i nazistowskim - musi być stale obecna w naszej świadomości. Ku przestrodze przyszłych pokoleń.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty moralizatorskie, etyczne
Andrzej Wajda
Z listu Wajdy do francuskich parlamentarzystów, który został odczytany przed projekcją filmu "Katyń" w Paryżu 8 kwietnia 2009 roku. Źródło: http://wyborcza.pl/1,75515,6496841,Wajda__Francja_potrafi_osadzic.html
strona cytatu
powiązane hasła: Katyń

Kiedy komponowałem muzykę do mojego pierwszego solowego albumu, wyjechałem w góry. Zupełnie odciąłem się od świata. Miałem książki, płyty i sprzęt, który służył do komponowania. Pozbyłem się wszystkiego co mogło mi przeszkadzać. Nie miałem ani telefonu ani telewizora. Natomiast kiedy komponuję muzykę filmową, warunki zmuszają mnie do pracy studyjnej. Zamykam się wtedy w moim studio w Paryżu. To jest miejsce wyposażone w wyrafinowany sprzęt. Specjalnie przystosowany do realizacji nagrań muzyki filmowej. Tak więc zamyka się w studio z powodów technicznych. To bardziej praktyczne.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o muzyce
Éric Serra
Wywiad dla stopklatka.pl Źródło: http://www.stopklatka.pl/wywiady/wywiad.asp?wi=46372
strona cytatu

W odwiecznym mieście Londynie pewnego jesiennego dnia w drugiej ćwierci szesnastego stulecia w ubogiej rodzinie nazwiskiem Canty przyszedł na świat chłopiec, którego rodzina ta wcale nie pragnęła. Tego samego dnia w bogatej rodzinie Tudorów przyszło na świat inne angielskie dziecko, gorąco upragnione przez tę rodzinę.

Mark Twain
O urodzinach księcia i żebraka.
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Książę i żebrak

Wy, czarni siewcy wojny, mówcie tylko o nienawiści do wszystkiego, co nie jest wasze, mówcie o egoizmie, lecz nigdy nie używajcie słowa „miłość”, ponieważ w waszych ustach to święte słowo miłość staje się brudne.

Kategorie: cytaty oskarżycielskie
Ludwik Zamenhof
Podczas przemówienia na Kongresie Światowym w Londynie w 1907 r.
strona cytatu

Tak naprawdę nawet nie próbowałem startować w Polsce, ponieważ uważałem, że szkoła w Łodzi, dla studiowania mody, nie jest dla mnie najlepszym miejscem. Wyjechałem na Zachód i kształciłem się w Londynie, w St.Martin's School Of Art. & Design.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o modzie
Arkadiusz "Arkadius" Weremczuk
Źródło: Wywiad dla kobieta.interia.pl, maj 2003, Źródło: https://kobieta.interia.pl/moda/news-wywiad-z-arkadiusem,nId,391006
strona cytatu

Cała problematyka stosunków z Rosją, w centrum tego była Polska, która będąc krajem pokonanym, okupowanym, przez swoją postawę, przez tę bardzo silną organizację podziemną, przez stworzenie tego państwa podziemnego, stała się właściwie głównym tematem na porządku dziennym.

Kategorie: cytaty o Polsce; cytaty o Rosji; cytaty o II wojnie światowej
Jan Nowak-Jeziorański
O tematach rozmów z politykami brytyjskimi w Londynie, podczas II wojny światowej. Źródło: "Pseudonim Jan Nowak", https://www.youtube.com/watch?v=_JcgLP0zqPI
strona cytatu

Zobacz też