Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Krótko mówiąc: to ja załatwiłem prezydenturę Bronisławowi Komorowskiemu. Jestem pewien, że nie wygrałby wyborów, gdyby nie moje działania w drugiej fazie kampanii. Pierwszą część uważam za skandaliczną i rujnującą. Gdyby nie ściągnięcie Jarosława Kaczyńskiego z piedestału – rozpoczęcie z nim normalnej debaty, jak z normalnym człowiekiem, a nie jak z bratem świętego pomazańca pochowanego na Wawelu – to byśmy te wybory przegrali. To po pierwsze. Po drugie, sejmowa komisja Przyjazne Państwo, czyli ponad siedemdziesiąt ustaw. Po trzecie, wielkie umocnienie Platformy na Lubelszczyźnie. No i pokazanie prawdziwej twarzy PiS i Lecha Kaczyńskiego.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty polityczne, o polityce
Janusz Palikot
Janusz Palikot opisuje swoje zasługi dla Platformy Obywatelskiej. Źródło: http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/janusz-palikot-specjalnie-dla-se-zalatwilem-komoro_149245.html

Nieco podobne cytaty

Przedmioty użytkowe tylko dlatego stają się w ogóle towarami, że są produktami niezależnie od siebie wykonywanych prac prywatnych. Ogół tych prac prywatnych tworzy ogólną pracę społeczną. Ponieważ wytwórcy nawiązują z sobą społeczną styczność dopiero przez wymianę produktów swej pracy, specyficznie społeczne znamiona ich prywatnych prac ujawniają się dopiero w obrębie tej wymiany. Inaczej mówiąc, dopiero przez stosunki, jakie wymiana stwarza między produktami pracy, a za ich pośrednictwem między wytwórcami, prace prywatne występują jako człony ogólnej pracy społecznej.

Kategorie: cytaty o ekonomii
Karl Heinrich Marx (Karol Marks)
Źródło: Tom I, rozdz. I, 3.
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Kapitał

Wiem, wiem na pewno, że tylko z miłości dwojga ludzi płynie siła miłości do ludzkiego świata.(...) Noc wigilijna, zimno i ciemno za oknem. Światło i ciepło w nas, świątecznie. Jednak i tej świątecznej nocy wiemy, że miłość nie jest świętem. Jest pracą. Jest też bólem, strachem, gniewem, żalem, zgryzotą. Nie chcemy unikać tych ciężarów, bo to ciemność pozwala istnieć światłu, chłód – ciepłu, rozpacz – szczęściu. Już teraz, tutaj, wiem: „Miłość jest nieśmiertelna, to tylko życie trwa zbyt krótko”.

Kategorie: cytaty religijne, o religii; cytaty o miłości
Jacek Kuroń
Źródło: Anna Bikont, Joanna Szczęsna, Przeżyć śmierć Gajki, „Gazeta Wyborcza”, 9 marca 2011.
strona cytatu

Mówiąc o tym czasie nie można pominąć, że jednak wzrastała przez kilka lat stopa życiowa, wybudowano dużo większą niż przedtem ilość mieszkań, stworzono wiele miejsc pracy. Gierek był człowiekiem, który w ramach tego systemu, akceptując go całkowicie, chciał zrobić jednak coś dobrego dla Polaków i dla Polski. Podobno chciał nawet, żeby Polska miała bombę atomową.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty pochwalne
Jarosław Kaczyński
Źródło: O dwóch takich. Alfabet braci Kaczyńskich, Warszawa 2006, s. 105
To jest cytat o Edwardzie Gierku, zobacz cytaty o Edwardzie Gierku
strona cytatu

Na Komedę mogę się jeszcze zgodzić, ale, uczciwie mówiąc, nawet nie mam pojęcia, co to jest rap czy hip – hop. To znaczy, słyszałem o tym, ale nie rozpoznaję.

Kategorie: śmieszne cytaty; cytaty o muzyce
Jarosław Kaczyński
Na temat muzyki nowoczesnej. Źródło: Wywiad dla Dziennika, 29 lipca 2006 r.
strona cytatu

Ci, dość delikatnie mówiąc, mało sympatyczni, dość, jakby Piłsudski powiedział „parszywieńcy” – cytuję tutaj Piłsudskiego, politycy, hmm... trudno politykami ich nazwać, raczej – lizusy wypowiadają się w tej sprawie – jest niegodne, niegodne przyzwoitego człowieka. Te ataki na Panią Jakubiak, na Panią Kluzik-Rostkowską – ja ich nie bronię, tylko jest jakaś granica podłości, którą, myślę, niektórzy przekraczają.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty obserwacje; cytaty zaczepno-obronne
Stefan Niesiołowski
wypowiedź z konferencji prasowej
strona cytatu

Spotkałem Jackiego Chana około 6 razy do teraz. Nawet jeżeli wielu ludzi myśli, że jesteśmy naturalnymi wrogami, sądze że to spoko koleś, szczerze mówiąc chętnie zrobiłbym z nim film - to byłby wspaniały film !

Kategorie: cytaty o sobie
Jet Li
Ang. "I have met Jackie Chan about 6 times up 'til now . . . and even though many people think we are natural enemies, I personally think he is a cool bloke and would honestly love to work with him in a film one time - that would a well brilliant movie!"
To jest cytat o Jackie Chanie, zobacz cytaty o Jackie Chanie
strona cytatu

Putin upokarza sam siebie. Mówiąc, że Rosja jest krajem demokratycznym, w dalszym ciągu podpisuje się pod największymi, niedemokratycznymi, totalitarnymi zjawiskami, które stały się po II wojnie światowej.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Rosji
Tadeusz Mazowiecki
Źródło: Radio ZET, 16 maja 2005 r.
strona cytatu

Najlepsza jest młoda dziewica od czasu do czasu (śmiech). A mówiąc poważnie... W rzeczywistości wiek jest czymś bardzo względnym. Jest to bardziej kwestia umysłu niż ciała. Znamy przykłady wielkich artystów, którym rodziły się dzieci, gdy mieli już 80 lat, gdyż utrzymywali swoje umysły świeżymi, natomiast ludzie, którzy prowadzą solidny tryb życia mogą wypalić się już po trzydziestce.

Kategorie: cytaty życiowe, o życiu
Lama Ole Nydahl
Rozważania o długości życia.
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: 108 odpowiedzi jogina

W ostatnich latach było trzech polityków, którzy umieli zagospodarować gniew ludu. Lech Wałęsa, Jarosław Kaczyński i Andrzej Lepper. Lepper był w tym autentyczny.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty obserwacje
Cezary Michalski
To jest cytat o Andrzeju Lepperze, zobacz cytaty o Andrzeju Lepperze
To jest cytat o Lechu Wałęsie, zobacz cytaty o Lechu Wałęsie
To jest cytat o Jarosławie Kaczyńskim, zobacz cytaty o Jarosławie Kaczyńskim
strona cytatu

Zobacz też