Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Che Guevara o polityce

❌ usuń wybór kategorii i pokaż wszystkie cytaty Che Guevary
→ zobacz cytaty polityczne, o polityce
Są cytaty innych osób o Che Guevarze,

wł. Ernesto Guevara (1928 - 1967), rewolucjonista argentyński, symbol walki rewolucyjnej

Powiązane tematy: komuniści; socjaliści

• Profesje Che Guevary: rewolucjonista • Narodowość: argentyńska
• Data urodzenia: czwartek, 14 czerwca 1928 • Data śmierci: poniedziałek, 9 października 1967

Wybierz cytaty Che Guevary według kategorii

❌ usuń wybór kategorii i pokaż wszystkie cytaty Che Guevary
↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Che Guevara
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Che Guevary:

Winni jednakże są i ci, którzy, gdy nadeszła pora podejmowania decyzji, wahali się uczynić Wietnamu nienaruszalną częścią świata socjalistycznego; stanowiłoby to, oczywiście, groźbę wojny skali światowej, ale oznaczało kolejny krok w walce z imperializmem. Jeśli imperialiści szantażują ludzkość wizją wojny, najmądrzejszą reakcją jest nie obawiać się wojny. Ameryka Łacińska, Azja i Afryka muszą się wyzwolić, za wszelką cenę. W Azji i Afryce rewolucja się opóźnia, natomiast Ameryce Łacińskiej już się zaczęła, dzięki partyzantom walczącym w Gwatemali, Kolumbii, Wenezueli, Peru i Boliwii. Jeśli te punkty zapalne staną się prawdziwymi polami bitwy, Stany Zjednoczone będą zmuszone użyć nowoczesnych broni i wysłać regularne wojska. Tym sposobem można wesprzeć Wietnamczyków w ich walce i upokorzyć USA. Droga Wietnamu to droga, którą powinny pójść inne narody. Tą drogą ruszymy w Naszej Ameryce. Dzisiejszym zadaniem rewolucji kubańskiej jest […] tworzyć drugi, trzeci Wietnam.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty wojskowe, o wojnie; cytaty polityczne, o polityce; cytaty obserwacje
strona cytatu

Ten, który żyje jedynie kosztem innych, w socjalizmie indywidualista to nie chciwe stworzenie, tylko niedokończony produkt. Społeczeństwo socjalistyczne musi usunąć złe cechy z jednostki, a jednostka musi sama się redukować. Musi zapomnieć o bliźnich ideach kapitalizmu; że jednostka jest wyzwolona, że światem rządzi popyt i podaż. Żeby rozwinąć świadomość rewolucyjną, trzeba stworzyć nowego człowieka wraz z nowymi podstawami materialnymi dla narodu.

Kategorie: cytaty moralizatorskie, etyczne; cytaty polityczne, o polityce; cytaty obserwacje; cytaty lewicowe; cytaty socjalistyczne, komunistyczne
strona cytatu

Zobacz też