Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Alan Watts

Alan Watts

Alan Wilson Watts – brytyjski filozof i pisarz. Badacz religii i filozofii Wschodu, szczególnie buddyjskiej, ale również indyjskiej. Jego badania interdyscyplinarne były na pograniczu filozofii, fizyki kwantowej, cybernetyki, historii i seksualności. Chętnie udzielał się jako mówca, prezentująć swoje poglądy w badanych przez siebie tematach.

• Profesje Alana Wattsa: filozof; pisarz • Narodowość: brytyjska
• Data urodzenia: środa, 6 stycznia 1915 • Data śmierci: piątek, 16 listopada 1973

Wybierz cytaty Alana Wattsa według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Alan Watts
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Alana Wattsa:

Czym jest jest nasza osobowość? Nasza osobowość jest tym, co nazywamy naszym własnym wizerunkiem, naszym wizerunkiem siebie, a także naszą myślą o sobie, naszym wyobrażeniem o sobie, to jest osobowość. Innymi słowy, to, co ludzie widzą i rozumieją oraz to, co rozumiem jako Alan Watts, jest aktem, który tak naprawdę nie jest mną; ponieważ w obrazie Alana Wattsa nie ma wszystkich moich podświadomych procesów, zarówno psychologicznych, jak i fizycznych. Budowa mojego mózgu nie jest zawarta w koncepcji pt. Alan Watts, a koncepcja Alana Wattsa nie zawiera nierozerwalnych relacji, które mam z resztą Wszechświata; i dlatego ta koncepcja jest oszustwem!

Kategorie: cytaty filozoficzne; cytaty o kosmosie, wszechświecie; cytaty o umyśle, duszy
strona cytatu
powiązane hasła: osobowość

Z tego, co widzę, podstawowym błędem jest to, że wymyśliliśmy ten wspaniały system języka i obliczeń, który jednocześnie jest zbyt prosty aby poradzić sobie ze złożonością świata, a także mamy tendencję aby pomylić ten system symboli z samym Światem, tak jak my mylimy na przykład pieniądze z bogactwem.

Kategorie: cytaty filozoficzne
strona cytatu

Zatem bodhisattwa ratuje wszystkie istoty, nie głosząc im kazań, ale pokazując im, że zostały uwolnione, są wyzwolone poprzez niemożność zaprzestania ciągłego zmieniania się.

Kategorie: cytaty buddyjskie
strona cytatu

Buddyzm nie posiada pojęcia o istnieniu prawa moralnego ustanowionego przez jakiegoś kosmicznego prawodawcę.

Kategorie: cytaty buddyjskie
strona cytatu

Zen nie myli duchowości z myśleniem o Bogu, podczas obierania ziemniaków. Duchowość Zen polega na obieraniu ziemniaków.

Kategorie: cytaty buddyjskie
strona cytatu
powiązane hasła: zen

Innymi słowy, osoba, która jest fanatyczna w sprawach religii i lgnie do pewnych wyobrażeń o naturze Boga i wszechświata, staje się osobą, która wcale nie wierzy.

Kategorie: o wierze cytaty
strona cytatu
powiązane hasła: fanatyzm

Zobacz też