Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Niestety, zdaje mi się, że staję się bogiem.

Kategorie: cytaty o Bogu, Bogach
Wespazjan
Opis: wypowiedziane do przyjaciół, gdy przeczuwał bliską śmierć.

Nieco podobne cytaty

Moja rola była kompletnie inna. Można powiedzieć dobra i zła. Może byłem gdzieś niezręczny i kogoś wsypałem, ale nie to, że byłem agentem. Nie to, że chciałem kogoś zdradzić. Nie byłem agentem, nie pracowałem na tamtą stronę (...). Przysięgam i niech mnie szlag trafi, jeśli kłamię.

Kategorie: cytaty o sobie
Lech Wałęsa
Słowa wypowiedziane na IV Debacie Kopernikańskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Źródło: „Gazeta Wyborcza” z 4 lipca 2008, str. 20.
strona cytatu

Wyszkowski ma ksero, podróby i się wygłupia. To jest chory człowiek, to jest małpa z brzytwą (...). Pan jest chorym debilem!

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty zaczepno-obronne; cytaty życiowe, o życiu; cytaty oskarżycielskie
Lech Wałęsa
Słowa wypowiedziane na antenie TVN w 2005 roku; reakcja na oskarżenia m.in. o współpracę z SB wysunięte przez Krzysztofa Wyszkowskiego. Na mocy wyroku sądowego Wałęsa przeprosił Wyszkowskiego za te słowa w 2007 roku. Źródło: http://www.tvn24.pl/0,1534329,wiadomosc.html
strona cytatu

Irasiad jest bardzo zdenerwowany.

Kategorie: śmieszne cytaty
Lech Kaczyński
Wypowiedziane w trakcie wizyty przedstawicieli ochotniczych służb ratowniczych w Belwederze, kiedy jeden z nich powiedział do suki o imieniu Ira: „siad”. W wyniku nieporozumienia prezydent nazwał sukę „Irasiad”. Źródło: Kopia artykułu ze strony OSP Gdańsk; Szkło kontaktowe, 20 lipca 2006 rok. (http://64.233.183.104/search?q=cache:Ivx4vPeJcwUJ:gpr.wow.net.pl/osp/index.php%3Foption%3Dcom_content%26task%3Dview%26id%3D147%26Itemid%3D2+%22Micha%C5%82+Szalc%22+Irasiad&hl=pl&ct=clnk&cd=4&gl=pl)
strona cytatu

Jeszcze jedno pytanie, ale nie od tej małpy w czerwonym.

Kategorie: śmieszne cytaty
Lech Kaczyński
Wypowiedziane podczas konferencji prasowej w Brukseli, odpowiedź na pytanie Andrzeja Krawczyka, podsekretarza stanu w kancelarii prezydenta: „Czy jeszcze jedno pytanie, czy już zakończyć?”. Jedyną dziennikarką na sali w czerwonym ubraniu była Inga Rosińska z Faktów i TVN24. Źródło: Fakty Popołudniowe (TVN)
strona cytatu

Otóż ja może nie jestem jakimś kibicem, który żyje wyłącznie sportem, bo wtedy nie mógłbym się zajmować polityką, ale jestem kibicem, a pierwsze zawody sportowe, na których w życiu byłem – pięćdziesiąt dwa lata temu, w 1955 roku – to był mecz Polska – Czechy. W czym? Na żużlu właśnie.

Kategorie: cytaty o sporcie
Lech Kaczyński
Wypowiedziane podczas uroczystości odznaczenia żużlowców i trenerów po zdobyciu przez reprezentację mistrzostwa świata.
strona cytatu

Zobacz też