Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Leszek Miller

Są cytaty innych osób o Leszku Millerze,

Leszek Cezary Miller to urodzony w 1946 r. polski polityk. W czasach PRL należał do PZPR, po przemianach w 1989 roku, związany z lewicą. Jako Prezes Rady Mnistrów podpisał Traktat Akcesyjny wprowadzający Polskę do Unii Europejskiej.

Powiązane tematy: PRL; lewica; pzpr; sld; Premierzy; Premierzy Polski

• Profesje Leszka Millera: polityk • Narodowość: polska
• Data urodzenia: środa, 3 lipca 1946

Wybierz cytaty Leszka Millera według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Leszek Miller
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Leszka Millera:

Gdyby zapytać, czego najbardziej boją się działacze Prawa i Sprawiedliwości, to oni najbardziej boją się prawa i sprawiedliwości.

Kategorie: śmieszne cytaty; cytaty polityczne, o polityce; cytaty zaczepno-obronne; cytaty Ironiczne
strona cytatu
powiązane hasła: Partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS)

Mam wrażenie, że od pewnego czasu Czarzasty jest produktem PiS-u. Ta partia go fascynuje. W Sejmie się głosuje tak długo, aż wynik głosowania spełni oczekiwania Kaczyńskiego. Czarzasty poszedł dalej, w jego partii jeszcze przed głosowaniem wyklucza się tych, którzy mogliby zachować się inaczej niż tego, co oczekuje Czarzasty. Można powiedzieć, że uczeń prześcignął mistrza.

Kategorie: cytaty zaczepno-obronne
strona cytatu
powiązane hasła: prawo i sprawiedliwość

Matematyka jest bezlitosna. Zero podniesione nawet do potęgi czwartej to nadal zero.

Kategorie: śmieszne cytaty
Źródło: strona na facebooku Leszka Millera
strona cytatu

Wymiana poglądów nie jest niebezpieczna, niebezpieczny jest brak poglądów.

Kategorie: cytaty filozoficzne
Wypowiedź w stołówce KC PZPR w 1989.
strona cytatu

Powiem państwu wprost: uważam PiS za współczesną wersję narodowego socjalizmu. I zdaję sobie sprawę, jak to brzmi. Ale gdyby NSDAP odciąć od tej części programu, która dotyczyła eksterminacji Żydów, planów pozyskania przestrzeni życiowej dla Niemców i ograniczyć do warstwy socjalnej, prawnej, postulatów budowania silnego państwa, ograniczania praw obywatelskich, wówczas jej program będzie bardzo podobny do programu Prawa i Sprawiedliwości. Kiedy czytałem przemówienie Hitlera do prawników niemieckich, chyba z 1936 roku, natknąłem się na następujące zdanie: „Mnie nie interesuje prawo, mnie interesuje sprawiedliwość”. Gdyby powiedział to Kaczyński, całe PiS by klaskało. Szanuję ich elektorat, ale jestem zdania, że taka retoryka może doprowadzić do bardzo poważnego konfliktu. O ile PO powinna być przez SLD traktowana jako normalny, demokratyczny konkurent do władzy, o tyle PiS musi być traktowane jako wróg. Także dlatego, że jest to partia antysystemowa. Istotą jej programu jest negacja ostatnich 20 lat polskich przemian. PiS chce wrócić do roku 1990 i zbudować wszystko od nowa – tym razem na swoich warunkach. Pozostaje tylko się cieszyć, że od 2004 roku jesteśmy członkiem Unii Europejskiej. Jej mechanizmy, procedury, prawa obywatelskie – to wszystko jest kotwicą, która nie pozwoli Polsce zejść z drogi, którą od 20 lat podąża.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty zaczepno-obronne
Na temat PiS, w czasie debaty tygodnika „Kultura Liberalna”. Źródło: kulturaliberalna.pl z 16 lutego 2010 r. (http://kulturaliberalna.pl/2010/02/16/debata-spotkanie-%E2%80%9Ekultury-liberalnej%E2%80%9D-z-leszkiem-millerem/)
strona cytatu
powiązane hasła: Partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS)

Partia, która wygrywa wybory przypomina piękną pannę młodą. Konkurentów do ręki jest bardzo dużo.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce
Wypowiedź przed utworzeniem rządu koalicji SLD – UP – PSL
strona cytatu

Zobacz też