Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

John Perry Barlow

John Perry Barlow to urodzony w 1947 r. amerykański poeta, znany ze swojej internetowej aktywności przeciwko aktualnej globalnej rzeczywistości.

• Profesje Johna Perry Barlowa: poeta • Narodowość: amerykańska
• Data urodzenia: piątek, 3 października 1947

Wybierz cytaty Johna Perry Barlowa według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

John Perry Barlow
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Johna Perry Barlowa:

Jeśli wszystkie idee miały by być kupowane to będziemy mieć intelektualnie regresywny system który stworzy elite o bardzo wysokiej wiedzy i masę ignorantów.

Kategorie: cytaty filozoficzne
strona cytatu

Internet traktuje cenzurę jak upośledzenie i obchodzi ją.

strona cytatu
powiązane hasła: internet

Stanowczo sprzeciwiam się prawom przeciwko paleniu, stanowczo sprzeciwiam się każdemu prawu które reguluje prywatne życie.

Kategorie: cytaty o sobie
Ang.: "I'm still strongly opposed to antismoking laws, strongly opposed to any law that regulates personal behavior."
strona cytatu

Osobiście uważam, że właśność intelektualna to oksymoron. Obiekty fizyczne mają całkowicie inną specyfikę ekonomiczną niż dobra intelektualne. Niewłaściwą rzeczą jest próba posiadania czegoś co jest Twoją własnością nawet po tym kiedy oddałeś to wielu innym.

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty o kulturze i sztuce; cytaty oksymorony; cytaty prawne, o prawie
Ang.: "I personally think intellectual property is an oxymoron. Physical objects have a completely different natural economy than intellectual goods. It's a tricky thing to try to own something that remains in your possession even after you give it to many others."
strona cytatu

Płatności od praw [royalities] nie są dla większości pisarzy lub muzyków sposobem na zarabianie. Muzycy w większości zarabiają na stworzeniu relacji z publicznością, która jest ekonomicznie wykorzystywana przez przedstawienia i sprzedaż biletów.

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty o kulturze i sztuce; cytaty o muzyce
Ang.: "Royalties are not how most writers or musicians make their living. Musicians by and large make a living with a relationship with an audience that is economically harnessed through performance and ticket sales."
strona cytatu

Jedyną rzeczą, w której jest dobry rząd, to przeciwdziałanie monopolom. Nie są w tym najlepsi, ale to ich jedyna siła która jest w miarę solidna.

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty polityczne, o polityce
Ang.: "The one thing that I know government is good for is countervailing against monopoly. It's not great at that either, but it's the only force I know that is fairly reliable."
strona cytatu

Pierwsza wojna informacyjna właśnie się zaczęła. Miejscem bitwy jest Wikileaks. Wy jesteście żołnierzami.

Kategorie: cytaty wojskowe, o wojnie
Tweet napisany 3 grudnia 2010.
strona cytatu

Rządy świata uprzemysłowionego, wy, znużeni giganci z ciała i stali (...). Nie macie władzy tutaj, gdzie się zbieramy.(...) Wasze koncepcje własności, ekspresji, tożsamości – do nas się nie odnoszą. Opierają się na pojęciu materii, a tutaj nie ma materii.

Kategorie: cytaty oskarżycielskie
Źródło: Deklaracja Niepodległości Cyberprzestrzeni, 8 lutego 1996
strona cytatu

Zobacz też