Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Isaac Newton

Sir Isaac Newton żył w latach 1643 - 1727 i był wszechstronnym angielskim naukowcem: fizykiem, matematykiem, astronomem, filozofem i historykiem.

• Profesje Isaaca Newtona: naukowiec; matematyk; fizyk • Narodowość: angielska

Wybierz cytaty Isaaca Newtona według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Isaac Newton
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Isaaca Newtona:

Nie wiem, jak wyglądam w oczach świata, lecz dla siebie jestem tylko chłopcem bawiącym się na morskim brzegu, pochylającym się i znajdującym piękniejszą muszelkę lub kamień gładszy niż inne, podczas gdy wielki ocean prawdy jest ciągle zakryty przede mną.

Kategorie: cytaty o sobie
strona cytatu

Nie stawiam hipotez.

Kategorie: cytaty o sobie
Stwierdzenie wypowiedziane w kontekście prawa powszechnego ciążenia - że prawo to jest fundamentalnym prawem doświadczalnym.
strona cytatu

Każde ciało zachowuje swój stan spoczynku albo ruch jednostajnie prosty, dopóki nie zostanie zmuszone do opuszczenia tego stanu pod działaniem sił zewnętrznych.

Kategorie: cytaty o fizyce, fizyka
Prawo bezwładności sformułowane przez Newtona, jednak wcześniej odkryte przez Galileusza.
strona cytatu

I ujrzałem (...), że światło kierujące się ku jednemu krańcowi Obrazu istotnie ulegało Załamaniu w stopniu o wiele większym niż to, które kierowało się ku drugiemu. Tak zatem można wnosić, że prawdziwą przyczyną długości tego Obrazu nie jest nic innego, jak tylko to, iż Światło składa się z Promieni o różnej zdolności załamania, które (...) zostały, w zależności od stopnia zdolności załamania, przekazane w stronę różnych miejsc na ścianie.

Kategorie: cytaty o fizyce, fizyka
strona cytatu
powiązane hasła: światło

Absolutny, prawdziwy i matematyczny czas sam z siebie i ze swojej własnej natury płynie równo i bez związku z czymkolwiek zewnętrznym.

Kategorie: cytaty o czasie; cytaty o fizyce, fizyka
Definicja klasycznego pojęcia czasu.
strona cytatu

Zobacz też