Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Gene Hackman

Gene Hackman to urodzony w 1930 roku w Kaliforni amerykański aktor. Karierę aktorską rozpoczął dopiero w wieku ponad 30stu lat będąc wcześniej m.in. żołnierzem marines.

Powiązane tematy: aktorzy amerykańscy

• Profesje Gene Hackmana: aktor, aktorka • Narodowość: amerykańska
• Data urodzenia: czwartek, 30 stycznia 1930

Wybierz cytaty Gene Hackmana według kategorii

↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Gene Hackman
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Gene Hackmana:

Nie zrobiłem konferencji prasowej aby ogłosić zakończenie kariery, ale tak, nie zamierzam już więcej grać. Mówiłem sobie przez ostatnich kilka lat aby tego nie ogłaszać w razie gdyby nadarzyła się jakaś wspaniała rola, jednak naprawdę nie chcę tego dłużej robić.... Brakuje mi aktorstwa bo robiłem to przez ostatnie 50 lat i kochałem to. Jednak biznes [filmowy] jest dla mnie bardzo stresujący. Kompromisy jakie muszę zawierać grając w filmach doprowadziły mnie do punktu gdzie poczułem, że nie chcę tego więcej robić.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty wspominające; cytaty życiowe, o życiu; cytaty o aktorstwie
Źródło: imdb.com Ang.: "I haven't held a press conference to announce retirement, but yes, I'm not going to act any longer. I've been told not to say that over the last few years, in case some real wonderful part comes up, but I really don't want to do it any longer ... I miss the actual acting part of it, as it's what I did for almost fifty years, and I really loved that. But the business for me is very stressful. The compromises that you have to make in films are just part of the beast, and it had gotten to a point where I just didn't feel like I wanted to do it anymore."
strona cytatu

Kiedy jesteś na szczycie, masz uczucie nieśmiertelności. Czujesz, że nie możesz nic zrobić źle, wszystko jest dobrze bez względu na rolę. Cóż, tak naprawdę to uczucie jest śmiertelne. Musisz być ze sobą szczery.

Kategorie: cytaty o kulturze i sztuce; cytaty radzące; cytaty życiowe, o życiu; cytaty o aktorstwie
Ang.: "When you're on top, you get a sense of immortality. You feel you can do no wrong, that it will always be good no matter what the role. Well, in truth, that feeling is death. You must be honest with yourself." Źródło: imdb.com
strona cytatu

Ludzie na ulicy ciągle nazywają mnie Popeye, chociaż Francuski lacznik (1971) był 15 lat temu. Chciałbym zagrać w nowym hicie i mieć nowe przezwisko.

Kategorie: cytaty o sobie
strona cytatu

Chciałem grać, byłem jednak zawsze przekonany że aktorzy muszą być przystojni. To wzięło się z czasów kiedy Errol Flynn był moim idolem. Wyszedłem z kina i byłem zaskoczony kiedy spojrzałem w lustro i nie zobaczyłem Flynna chociaż czyłem się nim.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty wspominające; cytaty życiowe, o życiu; cytaty o aktorstwie
Ang.: "I wanted to act, but I'd always been convinced that actors had to be handsome. That came from the days when Errol Flynn was my idol. I'd come out of a theater and be startled when I looked in a mirror because I didn't look like Flynn. I felt like him."
strona cytatu

Wiele emocji kosztuje mnie obserwowanie siebie na ekranie. Myślę o sobie i czuje się dość młody, i wtedy widzę tego starego faceta z workowatym podbródkiem, zmęczonymi oczami, cofniętymi włosami i całą resztą.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o starości; cytaty o emocjach
Na temat starości. Ang.: "It really costs me a lot emotionally to watch myself on-screen. I think of myself, and feel like I'm quite young, and then I look at this old man with the baggy chins and the tired eyes and the receding hairline and all that.". Źródło: imdb.com
strona cytatu

Byłem szkolony na aktora nie na gwiazdę. Uczyłem się odgrywać role a nie dawać sobie radę ze sławą, agentami, prawnikami i prasą.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o aktorstwie
Ang.: "I was trained to be an actor, not a star. I was trained to play roles, not to deal with fame and agents and lawyers and the press."
strona cytatu

Zobacz też