Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Albert Einstein: Tak więc żyję bez tłuszczów, bez mięsa czy ryb, ale...

Tak więc żyję bez tłuszczów, bez mięsa czy ryb, ale czyniąc tak czuję się całkiem nieźle. Zawsze wydawało mi się, że człowiek nie narodził się, aby być drapieżnikiem.

Kategorie: cytaty o sobie
Albert Einstein
List do Hansa Muehsama, 30 marca 1954

Nieco podobne cytaty

Macie zwyczaj nazywania dzikimi bestiami węże, leopardy i lwy; lecz sami jesteście splamieni krwią i w niczym nie ustępujecie ich okrucieństwu. One zabijają jedynie dla zdobywania swojego normalnego pożywienia, lecz wy zabijacie by wykwintniej zastawić stół.

Kategorie: cytaty moralizatorskie, etyczne
Plutarch
Esej "O jedzeniu mięsa"
strona cytatu

W reklamach nazywają mnie nieustraszonym, ale to tylko reklama. Ktokolwiek myśli, że nie czuję strachu podczas swoich wyczynów kaskaderskich, jest bardziej szalony niż ja.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o szaleństwie
Jackie Chan
Ang. "The ads all call me fearless, but that's just publicity. Anyone who thinks I'm not scared out of my mind whenever I do one of my stunts is crazier than I am."
strona cytatu

Mówiłam, że jestem nianią, żeby na mnie normalnie patrzyli. W Polsce nie czuję się jak u siebie. Ze wszystkich miejsc na świecie Londyn jest mi najbliższy.

Kategorie: cytaty o sobie
Edyta Górniak
Źródło: wywiad w „Wysokie Obcasy” (gazeta.pl), 17 kwietnia 2006 r.
strona cytatu

Doskonale wiem, co to znaczy być uzależnionym (...). Nie wstydzę się swojej przeszłości. Spędziłem ponad dekadę, żyjąc dziko, ale z jakiegoś powodu było to coś, co musiałem przejść. Dziś czuję, że się wyszalałem. Cenię spokój i harmonię.

Kategorie: cytaty o sobie
Colin Farrell
Źródło: „To i Owo”, nr 16, 20 kwietnia 2010, s. 5.
strona cytatu

Nie czuję się źle. Ale nie obawiajcie się. pewnego dnia nie omieszkam umrzeć.

Kategorie: cytaty o sobie
Charles de Gaulle
Na konferencji prasowej z 4 lutego 1965, dementi pogłosek o rzekomo ukrywanej śmiertelnej chorobie.
strona cytatu

Uwielbiam podróżować, uwielbiam docierać do najbardziej odległych, egzotycznych miejsc. Jednym z cudów współczesnego świata jest to, że mamy tak szeroki dostęp do rozmaitych, ciekawych kultur. Możemy uczyć się obcych języków, zwiedzać inne kraje, poznawać ich historię... Cieszę się, mogąc poznawać nowych ludzi i prawdę mówiąc, nigdy nie czułam się przez nich zagrożona. Poza tym nie można przez cały czas tkwić w Hollywood, w świecie filmowej fikcji. Ktoś taki, jak ja, po prostu musi od czasu do czasu zrobić sobie przerwę i zobaczyć, jak wygląda normalne życie. Czuję, że te wyprawy naprawdę mi służą.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o podróżach
Angelina Jolie
Źródło: Wywiad w stopklatka.pk (http://www.stopklatka.pl/wywiady/wywiad.asp?wi=41400), 2007 rok.
strona cytatu

Zobacz też