Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Barry Goldwater

Barry Goldwater

Barry Morris Goldwater - amerykański polityk republikański z Arizony o poglądach libertariańskich.

• Profesje Barry'ego Goldwatera: polityk; libertarianin • Narodowość: amerykańska
• Data urodzenia: sobota, 2 stycznia 1909 • Data śmierci: piątek, 29 maja 1998

Moja wiara w przyszłość opiera się wprost na przekonaniu, że człowiek, jeśli wpierw nie zniszczy samego siebie, znajdzie nowe odpowiedzi we wszechświecie, nowe technologie i dyscypliny, które przyczynią się do zupełnie innego i lepszego świata w dwudziestym pierwszym wieku.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o przyszłości
strona cytatu

Większość Amerykanów nie rozumie operacji międzynarodowych pożyczkodawców... Konta Rezerwy Federalnej nigdy nie były kontrolowane. Działają poza kontrolą Kongresu i manipulują zadłużeniem Stanów Zjednoczonych.

Kategorie: cytaty finansowe
strona cytatu

Równość, właściwie rozumiana, tak jak rozumieli ją nasi ojcowie założyciele, prowadzi do wolności i emancypacji twórczych różnic. Źle rozumiana, tak tragicznie jak w naszych czasach, prowadzi najpierw do konformizmu, a potem do despotyzmu.

Kategorie: cytaty o wolności
strona cytatu

Ci, którzy dążą do władzy absolutnej, mimo iż dążą do tego, by czynić to, co uważają za dobre, zwyczajnie domagają się prawa do egzekwowania swojej wersji nieba na ziemi. Przypomnę, że to oni zawsze tworzą najbardziej piekielne tyranie. Władza absolutna korumpuje, a ci, którzy jej szukają, zawsze są podejrzani i musimy się im przeciwstawiać.

Kategorie: cytaty o niebie; cytaty o piekle; cytaty o władzy; cytaty oskarżycielskie
strona cytatu

Przypominam, że ekstremizm w obronie wolności nie jest występkiem! Przypominam też, że umiar w dążeniu do sprawiedliwości nie jest cnotą!

Kategorie: cytaty o wolności
strona cytatu
powiązane hasła: sprawiedliwość

Zobacz też