Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Boso przez świat

Cykl autorskich programów telewizyjnych Wojciecha Cejrowskiego poświęconych podróżom.

Koran wprowadził prawa kobiet po starym testamencie, a w starym testamencie takich nie ma. Prawo kobiety do tego żeby przegnała męża który jest niedobry, prawo kobiety religijne, do opieki nad dziećmi, nie można jej dzieci zabrać zgodnie z Koranem. Koran wprowadził obowiązek mycia się i to jest taka misja cywilizacyjna koranu. Dla tych plemion które włóczyły się po pustyniach to było kluczowe, przestali umierać na choroby brudnych rąk i do dzisiaj myją się dużo bardziej dokładnie niż my.

Kategorie: cytaty religijne, o religii; cytaty islamskie
Wojciech Cejrowski
Cejrowski o Islamie w programie "Boso przez świat". Źródło: http://www.youtube.com/watch?v=6nDPmPSIMGM&feature=related
strona cytatu

Głupie ludzie, no po prostu głupie ludzie. Biały człowiek przyjechał, jak przyjechał z Polski to wcześniej może był na pielgrzymce w Częstochowie, albo do świętej lipki pojechał się pomodlić a potem łazi dookoła pogańskich symboli i wybija pokłony. To jest, może być niebezpieczne, bo: w buddyzmie wprawdzie nie ma Boga, ale świat duchowy zapełniają takie oto maszkary. Buddyści wiedzą o istnieniu demonów, ten tutaj potwór ze szklanym okiem został obłaskawiony. Ten z kolei demon, widzą Państwo jego szpiczaste uszy, diabłem był ale został pokonany przez człowieka i teraz służy człowiekowi jako anioł. Cały Buddyzm jest zalany takimi symbolami.

Kategorie: cytaty buddyjskie; cytaty religijne, o religii
Wojciech Cejrowski
W. Cejrowski w kontrowersyjny sposób wyjaśnia w swoim programie istotę buddyzmu. Źródło: http://www.youtube.com/watch?v=NdZQL9nNsCs&t=27m05s
strona cytatu

"Ty, który otworzyłeś usta i pokazałeś kły, Ty, który masz troje oczu na strasznej twarzy, Ty, który założyłeś na siebie wieniec z czaszek, Ty obdarzony twarzą na którą nie da się patrzeć, Ciebie uwielbiam". To jest modlitwa do demona, do lucyfera który się ma opiekować całym światem i bronić Buddyzm przed wrogami.

Kategorie: cytaty buddyjskie; cytaty religijne, o religii
Wojciech Cejrowski
Treść rzekomej codziennej modlitwy Dalajlamy XIV, przytoczona przez W. Cejrowskiego w programie "Boso przez świat". Źródło: http://www.youtube.com/watch?v=NdZQL9nNsCs&t=25m59s
strona cytatu