Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Richard Dawkins o przyrodzie, naturze, biologii

❌ usuń wybór kategorii i pokaż wszystkie cytaty Richarda Dawkinsa
→ zobacz cytaty o przyrodzie, naturze, biologii

Clinton Richard Dawkins urodzony w 1941 roku to Brytyjczyk - zagorzały ateista który stworzył pojęcie memu i memetyki wspierające koncepcję ewolucji biologicznej. Z wykształcenia zoolog.

• Profesje Richarda Dawkinsa: naukowiec; biolog • Narodowość: brytyjska
• Data urodzenia: środa, 26 marca 1941

Wybierz cytaty Richarda Dawkinsa według kategorii

❌ usuń wybór kategorii i pokaż wszystkie cytaty Richarda Dawkinsa
↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Richard Dawkins
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat Richarda Dawkinsa:

Zachowanie organizmu służy maksymalizacji szansy przetrwania genów odpowiedzialnych za „to zachowanie”, niezależnie od tego, czy są to jego geny, czy geny ulokowane w innym organizmie.

Kategorie: cytaty o przyrodzie, naturze, biologii
strona cytatu

Umrzemy i to czyni z nas szczęściarzy. Większość ludzi nigdy nie umrze, ponieważ nigdy się nie narodzi. Ludzi, którzy potencjalnie mogliby teraz być na moim miejscu, ale w rzeczywistości nigdy nie przyjdą na ten świat, jest zapewne więcej niż ziaren piasku na pustyni. Wśród owych nienarodzonych duchów są z pewnością poeci więksi od Keatsa i uczeni więksi od Newtona. Wiemy to, ponieważ liczba możliwych sekwencji ludzkiego DNA znacznie przewyższa liczbę ludzi rzeczywiście żyjących. Świat jest niesprawiedliwy, ale cóż, to właśnie myśmy się na nim znaleźli, ty i ja, całkiem zwyczajnie.

Kategorie: cytaty o śmierci; cytaty o nauce, naukowe; cytaty o przyrodzie, naturze, biologii
strona cytatu

Teoria ewolucji, dzięki skumulowanej selekcji naturalnej, jest jedyną znaną teorią, która jest zdolna wyjaśnić istnienie skomplikowanych zorganizowanych struktur.

Kategorie: cytaty o nauce, naukowe; cytaty o przyrodzie, naturze, biologii
Ang.: "The theory of evolution by cumulative natural selection is the only theory we know of that is in principle capable of explaining the existence of organized complexity."
strona cytatu

My ludzie jesteśmy bardzo ważną manifestacją bomby replikującej. To przez nas - przez nasze mózgi, naszą kulturę symboliczną i naszą technologię, ta eksplozja może postępować aż do następnego etapu i rozbrzmieć przez przestrzeń kosmiczną.

Kategorie: cytaty o kosmosie, wszechświecie; cytaty o człowieku, ludziach; cytaty o przyrodzie, naturze, biologii
Ang.: "We humans are an extremely important manifestation of the replication bomb, because it is through us - through our brains, our symbolic culture and our technology - that the explosion may proceed to the next stage and reverberate through deep space."
strona cytatu

Zobacz też