Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Francine Prose

Francine Prose

Francine Prose - amerykańska powieściopisarka, autor opowiadań, eseistka i krytyk. Była prezesem PEN American Center.

• Profesje Francine Prose: pisarz • Narodowość: amerykańska
• Data urodzenia: wtorek, 1 kwietnia 1947

Paryż to raj dla cierpiących na bezsenność. Zawsze jest coś do sfotografowania, coś ukrytego w cieniu. W ciemności widać o wiele więcej niż w świetle dnia.

strona cytatu
powiązane hasła: fotografia; bezsenność; paryż

Są ludzie, którzy pozostają Twoimi najlepszymi przyjaciółmi, nawet jeśli nie widziałeś ich od wieków, oraz inni, z którymi za każdym razem zaczyna się od zera.

Kategorie: cytaty o przyjaźni
strona cytatu

Mając przed sobą dużo czytania, istnieje pokusa przyspieszenia. W rzeczywistości ważne jest, aby zwolnić i przeczytać dokładnie każde słowo. Ważną rzeczą, której można się nauczyć czytając powoli, jest pozornie oczywisty, ale dziwnie niedoceniany fakt, że język jest medium, którego używamy w podobny sposób, jak kompozytor używa nut, tak jak malarz używa farby. Zdaję sobie sprawę, że może się to wydawać oczywiste, ale zaskakujące, jak łatwo tracimy z oczu fakt, że słowa są surowcem, z którego powstaje literatura.

Kategorie: cytaty o literaturze, o książkach
strona cytatu

Tajemnica śmierci, zagadka tego, jak można z kimś rozmawiać i widzieć go codziennie, a potem już nigdy więcej, była tak niemożliwa do zrozumienia, że staraliśmy się ją rozwiązać, nawet gdy byliśmy nieprzytomni.

Kategorie: cytaty o śmierci
Źródło: "Złoty Gaj"
strona cytatu

Zobacz też