Cytaty o Lechu Wałęsie

Była to teczka dotycząca agenta o pseudonimie Bolek, chodziło o Lecha Wałęsę, był to właściwie jeden dokument. Był to opis wydarzeń, jakie miały miejsce w Stoczni Gdańskiej już po głównej fali strajków – albo przy końcu grudnia 1970, albo w styczniu 1971 r. Był to opis dość przejrzysty, wielostronicowy, z wymienianiem nazwisk. Chodziło o jakieś zamieszanie w stoczni, kilkusetosobowe wiece. Na moje stwierdzenie, że tego Wałęsa nie mógł napisać, bo by nie potrafił, jako że tekst był dość spójny, w miarę gramatyczny, a w każdym razie zrozumiały, Milczanowski odpowiedział mi: Co ty, nie wiesz, jak było? – on najpierw opowiedział to temu ubekowi, a później tamten mu to podyktował. I dlatego ten tekst jest taki.

Jarosław Kaczyński

Wypowiedź o domniemanej współpracy Lecha Wałęsy z SB. Źródło: zeznania złożone w prokuraturze w 1998 roku w śledztwie dotyczącym sprawy płk. Lesiaka.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce, życiowe, o życiu, wspominające

Jako prezydent oparł się na aparacie dawnych służb specjalnych.

Lech Kaczyński

Źródło: gazeta.pl 12 marca 2007

Wałęsa jest Kościuszką naszych czasów.

Andrzej Wajda

W wywiadzie dla „Newsweek Polska” pytany, dlaczego zamierza zrobić film o Lechu Wałęsie. Źródło: „Rzeczpospolita”, 8 marca 2011 rok.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce, pochwalne, o narodach

W obliczu niechybnej kompromitacji Wałęsy to Lech Kaczyński stanie się symbolicznym patronem ruchu solidarnościowego.

Jarosław Kaczyński

W wywiadzie dla Gazety Polskiej, wrzesień 2010. Źródło: rzeczpospolita.pl, 9 września 2010. (http://www.rp.pl/artykul/10,532613-Kaczynski--moj-brat-symbolem--Solidarnosci-.html)

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce, zaczepno-obronne

W ostatnich latach było trzech polityków, którzy umieli zagospodarować gniew ludu. Lech Wałęsa, Jarosław Kaczyński i Andrzej Lepper. Lepper był w tym autentyczny.

Cezary Michalski

Wypowiedź krótko po śmierci Andrzeja Leppera. Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,10073110,_Tylko_trzech_politykow_umialo_zagospodarowac_gniew.html

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce, obserwacje

Z moich doświadczeń wynika, że on w kwestiach gospodarczych był i jest mądrzejszy, niż wielu intelektualistów. Znam wielu intelektualistów, którzy nienawidzą kapitalizmu, mają nawet tytuły profesorów. A Lech Wałęsa miał intuicję, która mówiła mu, że trzeba iść do gospodarki kapitalistycznej, że poprzedni system nie działa.

Leszek Balcerowicz

Leszek Balcerowicz o Lechu Wałęsie. Źródło: http://natemat.pl/116291,prof-balcerowicz-dla-natemat-ludzie-nie-dostrzegaja-wplywu-psl-na-polityke-a-to-tam-jest-najwiecej-sil-wstecznych

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: pochwalne

Zawsze zastanawiałem się, co popchnęło Lecha Wałęsę by przeciwstawić się najpotężniejszej militarnej potędze jaką znał świat. Dlaczego pracownik Stoczni Gdańskiej podjął się zniszczenia ZSRR? Teraz już wszystko się wyjaśniło. Ten gość chciał mieć nowy samochód.

Jeremy Clarkson

Podczas jazdy Polonezem.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: śmieszne, Ironiczne

Zawsze traktowałem jako komplement słowa Lecha Wałęsy na zjeździe „Solidarności”, że nasz program prywatyzacji jest bandycki. Czuć było w tym uznanie.

Leszek Balcerowicz

Źródło: wyborcza.biz, 26 września 2010

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce, zaczepno-obronne

Za co mam go przepraszać? Że przywieźli go motorówką, a on zrobił sobie skok przez płot? I co jeszcze? Niech on będzie szczęśliwy, że jeszcze nie dostał w czapę. Powinien być oskalpowany, a nie przeproszony.

Anna Walentynowicz

Na temat Lecha Wałęsy, po opublikowanych przez niego materiałach otrzymanych z IPN. Źródło: RMF FM, 10 czerwca 2007 r.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce, zaczepno-obronne, retoryczne