Cytaty o Jarosławie Kaczyńskim

Bolszewicki temperament Kaczyńskiego i socjalistyczne poglądy na rolę państwa i na gospodarkę upodabniają go, nawet nie do Kwaśniewskiego, lecz do starszych kolegów byłego prezydenta, tych których nazywano kiedyś betonem PZPR.

Donald Tusk

Podczas konwencji PO. Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tusk-Kaczynski-ma-bolszewicki-temperament,wid,9295031,wiadomosc.html

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce, zaczepno-obronne

Borsuk wylazł z nory i nie zawiódł; już sam zapach przyprawiał o mdłości, a do tego mlaskanie, chrząkanie, syczenie i popierdywanie czyniło odpowiednią, dziką i pełną nieoczekiwanej przyszłości atmosferę. Co będzie z Tuskiem? – spytała naiwnie hiena. I ślina pociekła jej po brodzie. Jak skończy? – dodał Brudu; tajemniczy zwierz o dwu głowach żywiący się pomówieniem i insynuacją. Borsuk oblizał się po wargach i z oczami jak dwie główki dżdżownicy zawyrokował: skończy z głową w nocniku.

Janusz Palikot

Na temat wywiadu udzielonego przez Jarosława Kaczyńskiego dla „Gazety Polskiej”, i samego Kaczyńskiego. Źródło: blog posła Palikota.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: śmieszne, polityczne, o polityce, zaczepno-obronne, Ironiczne

Bracia Kaczyńscy są nie tylko z tej samej partii, ale z tego samego jaja.

Leszek Miller

Źródło: programu "Teraz my", TVN, 2005 r.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: śmieszne

Czy Jarosław jest Jarosławą? Czy Jarosław Kaczyński jest kobietą – jak zasugerowała kilka dni temu Nelly Rokita? Sugestia bardzo zaskakująca, trzeba przyznać, jak na posłankę PiS-u i jak na odniesienie jej wprost do lidera formacji narodowo-katolickiej. Z drugiej strony: czy nie nazbyt wiele za tym przemawia? Wśród bliźniaków jednojajowych często jedno z nich jest homoseksualistą. Tak przynajmniej twierdzą medycy. Jarosław, w przeciwieństwie do Lecha, nie ma żony, dzieci, z kobietami trudno go spotkać, a mieszka z mamą i kotem. To jeszcze niczego nie oznacza, ale – jeśli zgodnie z życzeniem jego brata dziś trzeba być „bardziej tough niż soft” – to chyba można by oczekiwać nieco wyraźniejszej informacji na temat stosunku byłego premiera do kobiet i szerzej – o źródłach jego nieangażowania się w związki z kobietami?

Janusz Palikot

Spekulacje na temat rzekomego homoseksualizmu Jarosława Kaczyńskiego. Źródło: Blog Janusza Palikota (http://palikot.blog.onet.pl/ - wpis z 11 stycznia 2009)

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce, zaczepno-obronne, o homoseksualizmie

Cynizmem jest kreowanie legendy, podczas gdy wiemy, że był prezydentem niezbyt wybitnym. Ale miał swoje osiągnięcia, był człowiekiem z którym można było rozmawiać. Choć jego wielką wadą było to, że zawsze uważał, że Jarosław jest mądrzejszy. No i ten mądrzejszy Jarosław mu po śmierci robi taką rzecz, która robi krzywdę pamięci brata, którą byśmy spokojnie szanowali i czcili gdyby nie robił z niego nieprawdziwego pomnikowego idola.

Tadeusz Mazowiecki

Na temat Lecha Kaczyńskiego w kontekście działań Jarosława Kaczyńskiego po katastrofie w Smoleńsku. Źródło: http://wyborcza.pl/1,107886,8326332,Mazowiecki_o_J__Kaczynskim__nikczemnosc__cynizm__wyrzadza.html

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce, obserwacje

Euro 2012, mogę powiedzieć to z pełną odpowiedzialnością, zostało nam przyznane dzięki działaniom braci Kaczyńskich. Bo Jarosław jako premier zabiegał o to, by turniej odbył się w Polsce, a śp. Prezydent Lech Kaczyński osobiście pojechał do Cardiff na ogłoszenie werdyktu Komitetu Wykonawczego UEFA. Było to ewenementem! W dużej mierze dlatego dostaliśmy organizację tych mistrzostw. Mało kto się wówczas spodziewał, że tuskoludkowie popsują wszystko.

Jan Tomaszewski

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
powiązane hasła: euro 2012
Kategorie: polityczne, o polityce, prawicowe

Facet, który nie podaje ręki, używa wobec współobywateli słowa „zdrajcy”, odgrywa kłamliwe role w wyborach i po ich przegraniu nie uznaje ładu społecznego – to jest co najwyżej podstarzały słowiański Che Guevara bez broni.

Zbigniew Hołdys

Opinia o Jarosławie Kaczyńskim. Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,9494268,_Kaczynski_to_podstarzaly_slowianski_Che_Guevara_.html

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: oskarżycielskie

Jarosław Kaczyński nadal obiecuje, że „jak obejmiemy władzę, to poprosimy Amerykanów o pomoc”. W taki właśnie sposób Sarmata od mniej więcej trzystu lat wyobraża sobie „absolutną suwerenność państwa narodowego”. Tak było już za Sejmu Czteroletniego, kiedy jedni Sarmaci chodzili po prośbie do ambasady rosyjskiej, inni do pruskiej, jeszcze inni do austriackiej, ale wszyscy oczywiście siebie uważali za patriotów, a pozostałych za zdrajców. Nawet do tych ambasad nie umieli chodzić w sposób dla kraju pożyteczny, ale chodzili tam przeciwko sobie nawzajem.

Cezary Michalski

Źródło: http://www.krytykapolityczna.pl/CezaryMichalski/KomandoFokinielecidoSmolenska/menuid-291.html

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce, zaczepno-obronne

Już publicznie zapowiedział użycie środków prawno-karnych przeciwko swojemu rywalowi politycznemu, którego po prostu nie lubi i z którym przegrał kilka razy wybory. To jest zemsta niespotykana w żadnym cywilizowanym kraju. Tak postępuje Putin, tak postępują komunistyczni przywódcy. To jest działanie z piekła rodem.

Roman Giertych

O Jarosławie Kaczyńskim i jego groźbach w stosunku do Donalda Tuska. Źródło: https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/984274,roman-giertych-wywiad-rigamonti-pis-kaczynski.html

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce

Ja – niepytany – oświadczam, że jednoznacznie preferuję kobiety. A pan, panie Jarosławie?

Janusz Palikot

Prowokacja w kierunku Jarosława Kaczyńskiego w kontekście jego rzekomego homoseksualizmu. Źródło: http://palikot.blog.onet.pl/1,AR3_2009-01_2009-01-01_2009-01-31,index.html

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce, zaczepno-obronne
▲ do góry ▲