Ulubione cytaty

Ulubieni autorzy

Ulubione kategorie

Cytaty o Janie Pawle II

Widzisz listę cytatów o Janie Pawle II, przefiltruj wg. osób które mówiły/pisały o Janie Pawle II

Autorzy cytatów o Janie Pawle II

Aleksander Kwaśniewski o Janie Pawle II  Andrzej Lepper o Janie Pawle II  Czesław Kiszczak o Janie Pawle II  Diego Maradona o Janie Pawle II  Fidel Castro o Janie Pawle II  Lech Wałęsa o Janie Pawle II  Richard Dawkins o Janie Pawle II  Sophia Loren o Janie Pawle II  Tadeusz Mazowiecki o Janie Pawle II  Zbigniew Brzeziński o Janie Pawle II

Jan Paweł II o innych

Jan Paweł II o Wandzie Rutkiewicz

My, ludzie Samoobrony, nie tylko kochamy Naszego Papieża, ale również uważnie wsłuchujemy się w nauki Waszej Świątobliwości. To, co Wasza Świątobliwość głosi o widzeniu człowieka przede wszystkim, podmiotowości osoby ludzkiej, cywilizacji miłości, pomocy dla najsłabszych, ubogich, chorych, pozbawionych pracy, o chrześcijańskiej nadziei i zawierzeniu jest dla nas drogowskazem dla naszej pracy i naszego działania dla dobra Umiłowanej Ojczyzny Waszej Świątobliwości.

Fragment listu Leppera do Jana Pawła II.

Andrzej Lepper

kategorie: pochwalne
strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych

Mamy do czynienia z najsławniejszym Polakiem na świecie i na nieszczęście mamy do czynienia tu w Polsce. Możemy obecnie jedynie marzyć, żeby Bóg powołał go jak najszybciej na swoje łono.

O papieżu Janie Pawle II w czasie przygotowań do papieskiej pielgrzymki do Polski w 1983 r.

Czesław Kiszczak

kategorie: o narodach, o Polsce
strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych

Nie rozumiem, jak można mieszkać w pałacu ze złota, podczas gdy tylu ludzi umiera z głodu, a następnie jechać i całować ziemię krajów biednych.

O Janie Pawle II

Diego Maradona

kategorie: moralizatorskie, etyczne
strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych

Nawet gdyby mnie dopadł parkinson, to co z tego? Papież Jan Paweł II jeździł z parkinsonem po całym świecie.

Fidel Castro

kategorie: o sobie
strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych

Papież Jan Paweł II stworzył więcej świętych niż wszyscy jego poprzednicy przez ostatnie siedem stuleci razem wzięci, szczególną sympatię żywił zaś do Dziewicy Maryi. Jego politeistyczne ciągotki ujawniły się w dramatycznych okolicznościach. W roku 1981 w Rzymie dokonano zamachu na papieża, a swoje ocalenie Jan Paweł II przypisał wstawiennictwu Matki Bożej Fatimskiej. „Jedna ręka trzymała pistolet, a inna prowadziła kulę” – powiedział później. Ktoś mógłby, co prawda, spytać, dlaczego nie poprowadziła jej tak, by pocisk w ogóle chybił. Ktoś inny mógłby napomknąć, że zespół chirurgów, którzy przez sześć godzin operowali papieża, też zasługuje na pewną wdzięczność – choć zapewne matczyna dłoń kierowała również ich skalpelami. Ale najważniejsze w tym wszystkim jest, że zdaniem papieża to nie po prostu Matka Boża „prowadziła kulę”. To konkretnie Matka Boża Fatimska! A co robiły w tym czasie Najświętsza Panienka z Lourdes, Nasza Pani z Gwadelupy, Matka Boska z Medjugorje, Matka Boska z Akity, Matka Boska z Zeitoun, Dziewica z Garabandal, Matka Boża z Knock – czy akurat miały inne sprawy na głowie?

Richard Dawkins

kategorie: religijne, antyreligijne, chrześcijańskie, oskarżycielskie
strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych

Papież okazał się nie tylko człowiekiem Kościoła, ale wielkim humanistą i osobą, która potrafiła swoje wizje, brzmiące na początku jak proroctwa, wcielić w życie.

O papieżu Janie Pawle II.

Aleksander Kwaśniewski

kategorie: pochwalne
strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych

Papież, mówiąc do tysięcy, zwraca się jakby do każdego z osobna.

Tadeusz Mazowiecki

kategorie: obserwacje
strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych

Po zimnej wojnie można mówić o jednym wielkim, historycznym sukcesie Jana Pawła II: to uduchowienie nowoczesnego świata.

Zbigniew Brzeziński

kategorie: pochwalne, o umyśle, duszy
strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych

W Jego postaci, pochyleniu ciała, geście, wyrażała się jakby wielka troska o człowieka. O twoje problemy, o ciebie, o twoje sprawy.

Lech Wałęsa

kategorie: pochwalne
strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych