Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
George S. Patton

George S. Patton o Rosji

❌ usuń wybór kategorii i pokaż wszystkie cytaty George'a S. Pattona
→ zobacz cytaty o Rosji

George Smith Patton Junior żył w latach 1885 - 1945, był generałem amerykańskiej armii w czasie trwania II wojny światowej. Generał był postacią jak na ówczesne czasy kontrowersyjną- wierzył w.in. w reinkarnację i opowiadał szczegółowo o realistycznych wizjach swoich poprzednich wcieleń. Był cenionym wojskowym i dowódcą odznaczonym wieloma medalami i wyróżnieniami. Na temat generała został nakręcony biograficzny film Patton z 1970 r., z oskarową rolą George C. Scotta (film zdobył łącznie 7 Oskarów).

Powiązane tematy: kontrowersyjni

• Profesje George'a S. Pattona: żołnierz, wojskowy • Narodowość: amerykańska
• Data urodzenia: środa, 11 listopada 1885 • Data śmierci: piątek, 21 grudnia 1945

Wybierz cytaty George'a S. Pattona według kategorii

❌ usuń wybór kategorii i pokaż wszystkie cytaty George'a S. Pattona
↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

George S. Patton
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat George'a S. Pattona:

Problem w zrozumieniu Rosjanina jest taki, że nie bierzemy pod uwagę faktu że on nie jest Europejczykiem, ale Azjatą i dlatego myśli przebiegle. My nie możemy zrozumieć Rosjanina bardziej niż Chińczyka czy Japończyka i od kiedy mam z nimi do czynienia, nie miałem żadnego szczególnego pożądania zrozumienia ich poza obliczeniami jak dużo ołowiu lub stali trzeba zużyć, aby ich zabić. W dodatku, poza cechami charakterystycznymi dla Azjatów, Rosjanie nie mają szacunku dla ludzkiego życia i są sukinsynami, barbarzyńcami i pijakami.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Rosji
strona cytatu

Zobacz też