Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
George S. Patton

George S. Patton o odwadze

❌ usuń wybór kategorii i pokaż wszystkie cytaty George'a S. Pattona
→ zobacz cytaty o odwadze

George Smith Patton Junior żył w latach 1885 - 1945, był generałem amerykańskiej armii w czasie trwania II wojny światowej. Generał był postacią jak na ówczesne czasy kontrowersyjną- wierzył w.in. w reinkarnację i opowiadał szczegółowo o realistycznych wizjach swoich poprzednich wcieleń. Był cenionym wojskowym i dowódcą odznaczonym wieloma medalami i wyróżnieniami. Na temat generała został nakręcony biograficzny film Patton z 1970 r., z oskarową rolą George C. Scotta (film zdobył łącznie 7 Oskarów).

Powiązane tematy: kontrowersyjni

• Profesje George'a S. Pattona: żołnierz, wojskowy • Narodowość: amerykańska
• Data urodzenia: środa, 11 listopada 1885 • Data śmierci: piątek, 21 grudnia 1945

Wybierz cytaty George'a S. Pattona według kategorii

❌ usuń wybór kategorii i pokaż wszystkie cytaty George'a S. Pattona
↓↓ pokaż więcej kategorii ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

George S. Patton
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat George'a S. Pattona:

Każdy człowiek boi się na swojej pierwszej bitwie. Jeśli zaprzecza, jest kłamcą. Niektórzy tchórze walczą równie dobrze jak odważni lub przestają się bać oglądając ludzi, którzy walczą, choć boją się tak jak oni. Prawdziwym bohaterem jest ten, kto walczy pomimo strachu. Jedni pozbywają się strachu po minucie pod ostrzałem, inni po godzinie, a jeszcze innym zajmuje to dni. Jednak prawdziwy mężczyzna nigdy nie pozwoli, żeby strach przed śmiercią wziął górę nad jego honorem, poczuciem obowiązku wobec ojczyzny i człowieczeństwem. Bitwa to najwspanialsza konkurencja, w której człowiek uwalnia swój instynkt. Wybiera ona wszystko to, co najlepsze i usuwa to, co złe.

Kategorie: cytaty wojskowe, o wojnie; cytaty o odwadze
strona cytatu

Zobacz też