Patrząc na ludzi przybywających do Europy człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że ci, którzy się integrują, to nie muzułmanie. Integracja udaje się tym, którzy stawiają prawo ponad religię. A ci, którzy decydują się na życie w kulturze, której podstawą jest religia, będą mieli problemy. W szkole i innych instytucjach Republiki.

Jean Reno

Źródło: Wywiad dla "El Mundo"

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: antyreligijne, o Francji

Nieco podobne cytaty

Wielka Brytania jest najlepszym krajem Europy. W ciągu mojego życia sprawcami wszystkich problemów były kontynentalne kraje Europy, a ich rozwiązywaniem zajmowały się anglojęzyczne państwa świata.

Margaret Thatcher

Dziś w boksie wyniki osiągają zawodnicy z Europy Wschodniej, Bałkanów, z biednej części Europy, biednych miast. Wykorzystują swoją szansę, której nie mieli wcześniej, za żelazną kurtyną. Są głodni sukcesu.

Michael Tyson

Na konferencji prasowej, źródło: http://www.youtube.com/watch?v=RgfpmbQyoiI

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sporcie

Seksapil tylko wtedy działa jeśli jest naturalny, spontaniczny. Wiele kobiet nie zdaje sobie z tego sprawy, wielka szkoda.

Marilyn Monroe

Z ostatniego wywiadu z Marilyn.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o kobietach

Jako wielbłąd [...] Osobliwie silny, juczny człowiek, w którym pokora zamieszka, za wiele cudzych ciężkich słów i wartości władowuje on na siebie – i oto życie pustynią mu się zdaje!

Fryderyk Nietzsche

Źródło: O duchu ciężkości

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
z publikacji: Tako rzecze Zaratustra
Kategorie: polityczne, o polityce, filozoficzne, obserwacje

Im dobitniej uświadamiamy sobie kruchość, nicość i zakrawający na marzenie senne status wszystkich rzeczy, tym wyraźniej jesteśmy też świadomi wieczności swej wewnętrznej istoty. Właściwie bowiem tylko w opozycji do niej poznaje się ów status rzeczy; tak jak szybkie płynięcie statku postrzegamy tylko w odniesieniu do stałego lądu, nie zaś patrząc na sam statek.

Arthur Schopenhauer

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: filozoficzne, obserwacje, życiowe, o życiu, o umyśle, duszy