Władysław Gomułka o socjaliźmie i komuniźmie

• Zobacz wszystkie cytaty Władysława Gomułki • Zobacz wszystkie cytaty socjalistyczne, komunistyczne
Profesje Władysława Gomułki: Polityk

Władysław Gomułka zwany także "Wiesław" lub "Feliks Duniak" - polski komunista pochodzący z rodziny robotniczej o tradycjach patriotycznych i socjalistycznych. Pierwszy sekretarz KC PPR (1943–1948), pierwszy sekretarz KC PZPR (1956–1970), w latach 1945–1949 wicepremier i minister ziem odzyskanych. Laureat około dziesięciu odznaczeń.

dodaj autora do ulubionych w menu strony  • Narodowość: Polska  • Data urodzenia: poniedziałek, 6 lutego 1905  • Data śmierci: środa, 1 września 1982 

Wybierz cytaty Władysława Gomułki według kategorii

Usuń wybór kategorii »»

Zobacz cytaty socjalistyczne, komunistyczne wszystkich autorów.

Obrazek losujący co 10 minut cytaty Władysława Gomułki

Władysław Gomułka cytat

Poniższy kod obrazka możesz wstawić np. na swój blog albo jako sygnaturkę na forum.


Możemy z ufnością patrzeć w przyszłość, idziemy bowiem słuszną drogą, posiadamy pewnych przyjaciół i wiernych sojuszników, przewodzi nam nieśmiertelna idea socjalizmu.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: socjalistyczne, komunistyczne

Partia marksistowska musi być partią narodową. Upraszczając zagadnienie można by powiedzieć, że partię naszą należy nauczać marksizmu polskiego.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o Polsce, socjalistyczne, komunistyczne

W ciągu ubiegłych lat nagromadziło się w życiu Polski wiele zła, wiele nieprawości i bolesnych rozczarowań. Idee socjalizmu, przeniknięte duchem wolności człowieka i poszanowania praw obywatela, w praktyce ulegały głębokim wypaczeniom. Słowa nie znajdowały pokrycia w rzeczywistości. Ciężki trud klasy robotniczej i całego narodu nie dawał nam oczekiwanych owoców. Wierzę, towarzysze i obywatele głęboko, że te lata minęły bezpowrotnie w przeszłość.

Opis: przemówienie Władysława Gomułki z 1956

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: socjalistyczne, komunistyczne