Władysław Gomułka o Żydach, Izraelu

• Zobacz wszystkie cytaty Władysława Gomułki • Zobacz wszystkie cytaty o żydach, izraelu
Profesje Władysława Gomułki: Polityk

Władysław Gomułka zwany także "Wiesław" lub "Feliks Duniak" - polski komunista pochodzący z rodziny robotniczej o tradycjach patriotycznych i socjalistycznych. Pierwszy sekretarz KC PPR (1943–1948), pierwszy sekretarz KC PZPR (1956–1970), w latach 1945–1949 wicepremier i minister ziem odzyskanych. Laureat około dziesięciu odznaczeń.

dodaj autora do ulubionych w menu strony  • Narodowość: Polska  • Data urodzenia: poniedziałek, 6 lutego 1905  • Data śmierci: środa, 1 września 1982 

Wybierz cytaty Władysława Gomułki według kategorii

Obrazek losujący co 10 minut cytaty Władysława Gomułki

Władysław Gomułka cytat

Poniższy kod obrazka możesz wstawić np. na swój blog albo jako sygnaturkę na forum.


Nie ulega jednak wątpliwości, że i obecnie znajduje się w naszym kraju okreslona ilość ludzi, obywateli naszego państwa, która nie czuje się ani Polakami, ani Żydami. Nie można mieć o to do nich pretensji, nikt nikomu nie jest w stanie narzucić poczucia narodowości, jeśli go nie posiada. Z racji swych kosmopolitycznych uczuć ludzie tacy powinni jednak unikać dziedzin pracy w których afirmacja narodowa staje się rzeczą niezbędną.

Opis: z przemówienia Gomułki 19 marca 1968 na zjeździe aktywu partyjnego stolicy.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o Żydach, Izraelu

Partia nasza przeciwstawia się z całą stanowczością wszelkim zjawiskom które noszą cechy antysemityzmu. Syjonizm zwalczamy jako program polityczny, jako nacjonalizm żydowski, i to jest słuszne.

Opis: z przemówienia Gomułki 19 marca 1968 na zjeździe aktywu partyjnego stolicy.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o Żydach, Izraelu