Steve Jobs o biznesie

• Zobacz wszystkie cytaty Steve Jobsa • Zobacz wszystkie cytaty biznes, firma
Profesje Steve Jobsa: przedsiębiorca, businessman, inwestor

Steven Paul Jobs (1955 - 2011) - współtwórca firmy Apple, wizjoner rozwoju nowych technologii.

dodaj autora do ulubionych w menu strony  • Narodowość: Amerykańska  • Data urodzenia: czwartek, 24 lutego 1955  • Data śmierci: środa, 5 października 2011 

Obrazek losujący co 10 minut cytaty Steve Jobsa

Steve Jobs cytat

Poniższy kod obrazka możesz wstawić np. na swój blog albo jako sygnaturkę na forum.


Galeria, kliknij aby powiększyć

Starzy ludzie siadają i pytają: `Co to jest?` a młodzi pytają: `Co mogę przy pomocy tego zrobić?`.
Innowacja rozróżnia lidera od naśladowcy.
Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają.

Wiele firm wybrało redukcję i być może to było dla nich właściwe. My wybieramy inną ścieżkę. Wierzymy, że dając klientom świetne produkty będą oni nadal otwierać swoje portfele.

Ang,: "A lot of companies have chosen to downsize, and maybe that was the right thing for them. We chose a different path. Our belief was that if we kept putting great products in front of customers, they would continue to open their wallets."

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o ekonomii, przemysłowe, biznes, firma

Każdy rok w Apple był pełen problemów i sukcesów, nauki tak wielu doświadczeń w ciągu roku ile nabywa się w ciągu całego życia. Było to więc dziesięć żywotów.

Ang.: "Each year has been so robust with problems and successes and learning experiences and human experienes that a year is a lifetime at Apple. So this has been ten lifetimes."

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: biznes, firma

Innowacja rozróżnia lidera od naśladowcy.

Ang.: "Innovation distinguishes between a leader and a follower."

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: obserwacje, o ekonomii, biznes, firma

Zatrudniamy ludzi którzy chcą robić najlepsze rzeczy na świecie.

O polityce zatrudniania w Apple. Ang.: "We hire people who want to make the best things in the world."

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: biznes, firma

Twoja praca wypełni większość Twojego życia, jedynym sposobem aby osiągnąć satysfakcję jest wiara w to, że wykonujesz dobrą pracę. Jedyną drogą do wykonania dobrej pracy jest kochanie tego co się robi. Jeśli tego jeszcze nie znalazłeś - szukaj, nie rezygnuj. Kiedy poczujesz to w sercu będziesz wiedział, że to znalazłeś.

Ang.: "Your work is going to fill a large part of your life, and the only way to be truly satisfied is to do what you believe is great work. And the only way to do great work is to love what you do. If you haven't found it yet, keep looking. Don't settle. As with all matters of the heart, you'll know when you find it."

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: życiowe, o życiu, radzące, biznes, firma, motywacyjne, o pracy

Tym za co płacą nam klienci jest drobiazgowe zajęcie się wszystkimi detalami tak żeby mogli łatwo i przyjemnie korzystać z naszych komputerów. Jesteśmy w tym raczej bardzo dobrzy. Nie znaczy to, że nie słuchamy naszych klientów, ale trudno jest im sprecyzować w sytuacji kiedy nie widzieli wcześniej niczego podobnego.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
powiązane hasła: informatyka, it
Kategorie: biznes, firma

Niektórzy mówią: "Dajmy klientowi, czego chce". Ale to nie jest moje podejście. Naszym zadaniem jest ustalić, czego klient będzie chciał, zanim tego zapragnie. To chyba Henry Ford powiedział "Gdybym pytał klientów, czego chcą, powiedzieliby, ze szybszego konia!". Ludzie nie wiedzą, czego chcą, dopóki im tego nie pokażę. Dlatego właśnie nigdy nie opieram się na badaniach rynku. Naszym zadaniem jest odczytać to, co nie zostało jeszcze zapisane.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o ekonomii, biznes, firma

W DNA Apple tkwi przekonanie, że technologia to za mało. Wierzymy, że dopiero technologia połączona z humanizmem daje wyjątkowe rezultaty.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: biznes, firma

Myślę, że większość ludzi twórczych chce wyrazić wdzięczność za to, że może wykorzystać pracę tych, którzy byli przed nami. Nie wynalazłem języka ani matematyki, z których korzystałem. Wytwarzałem bardzo niewiele z rzeczy, które jem, i w ogóle żadnych ubrań. Wszystko, co robię, opiera się na pracy innych przedstawicieli naszego gatunku, na których barkach stoimy. Wielu z nas chce się temu gatunkowi odwdzięczyć i dodać coś do wspólnej puli.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o sobie, o świecie, biznes, firma, o pracy