Tania edukacja jest nierozsądna. Jeżeli wszystko jest dostarczane za darmo, istnieje tendencja do obniżenia jakości. Edukacja zawsze musi kosztować, tak jak sam proces uczenia się, zawsze musi wymagać indywidualnego wysiłku i inicjatywy.

Dwight Eisenhower

Ang.: "It is unwise to make education too cheap. If everything is provided freely, there is a tendency to put no value on anything. Education must always have a certain price on it; even as the very process of learning itself must always require individual effort and initiative."

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce, o nauce, naukowe

Nieco podobne cytaty

Edukacja nie jest problemem, edukacja jest okazją.

Lyndon B. Johnson

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: o nauce, naukowe

Zważmy zysk i stratę, zakładając się że Bóg jest. Rozpatrzmy te dwa wypadki: jeżeli wygrasz, zyskujesz wszystko; jeżeli przegrasz, nie tracisz nic.

Blaise Pascal

Myśl znana jako "Zakład Pascala"

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
z publikacji: Myśli
Kategorie: filozoficzne, o Bogu, Bogach

Jeżeli przyjmiemy pogląd socjalistyczny, że wszystko jest państwowe z natury, włącznie z pieniędzmi, to wszystko jest państwowe.

Leszek Balcerowicz

Cytat z debaty telewizyjnej Rostowski - Balcerowicz z dnia 21 marca 2011 na temat zmian w OFE.

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce, filozoficzne, o ekonomii

Jeżeli ludzie się zjednoczą, wszystko jest możliwe. To jest nadzieja dla wszystkich. Przede wszystkim dla milionów obywateli, którzy chcą państwa świeckiego, obywatelskiego i społecznego.

Janusz Palikot

Reakcja Janusza Palikota po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów parlamentarnych w 2011 r. w których jego ugrupowanie zdobyło ok. 10% głosów. Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,10441832,Wyniki_wyborow__Palikot_trzeci_w_Warszawie__Poprowadzil.html

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
Kategorie: polityczne, o polityce, o narodach, socjologiczne, o nadziei

Poeta pisze dla siebie, bo jeżeli pisze dla ludzi, poetą nie jest; jest nim wówczas, gdy jest i filozofemzarazem, gdy twory jego są potrzebą ludzkości, a jeżeli tworzy tak sobie - to jest samolubem, niczym więcej, gdy ze smutków tylko chwali się przed światem!

Stefan Żeromski

strona cytatu
 dodaj ten cytat do ulubionych
z publikacji: Dzienniki
Kategorie: o kulturze i sztuce, o literaturze, o książkach