Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty inżynierów

Zobacz listę inżynierów

Cytaty inżynierów wg. narodowości

Gdziekolwiek jestem, nie mogę przestać rozwiązywać problemów, które mi się nasuwają, i wydają się tak ważne, że muszę starać się je rozwiązać. Czasami spędzam w laboratorium tyle godzin, że moi przyjaciele są zaniepokojeni i grożą jego zamknięciem, i ukryciem klucza.

Kategorie: cytaty o sobie
Nikola Tesla
Źródło: wywiad przeprowadzony przez Johna Smitha w 1899, https://electrical-engineering-portal.com/nikola-tesla-everything-is-the-light
strona cytatu

Pieniądze nie stanowią aż tak wielkiej wartości jaką nadają im ludzie. Wszystkie swoje pieniądze zainwestowałem w eksperymenty, dzięki którym dokonałem odkryć pozwalających ludzkości prowadzić trochę łatwiejsze życie.

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty o sobie; cytaty o nauce, naukowe; cytaty o pieniądzach
Nikola Tesla
Ang.: "Money does not represent such a value as men have placed upon it. All my money has been invested into experiments with which I have made new discoveries enabling mankind to have a little easier life."
strona cytatu

Niech przyszłość powie prawdę i oceni każdego wg. jego pracy i osiągnięć. Teraźniejszość jest ich, przyszłość dla której pracowałem jest moja.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o czasie
Nikola Tesla
Ang.: "Let the future tell the truth, and evaluate each one according to his work and accomplishments. The present is theirs; the future, for which I have really worked, is mine." - Cytat prawdopodobnie na temat konkurentów Nikoli Tesli.
strona cytatu

Nim miną pokolenia, maszyny zaopatrywane będą w moc, którą da się uzyskać z dowolnego miejsca wszechświata... Czy będzie to energia statyczna, czy kinetyczna? Jeśli statyczna, na próżno żywimy nadzieję. Jeśli kinetyczna – a wiemy z pewnością, że właśnie taka – kwestią czasu pozostaje, by człowiek podłączył urządzenia do koła zamachowego przyrody.

Kategorie: cytaty o nauce, naukowe; cytaty o świecie
Nikola Tesla
Źródło: Experiments with Alternate Currents of HIgh Potential and High Frequency, 1904
strona cytatu

Energia elektryczna jest wszech obecna w nieograniczonych ilościach i może zasilać maszynerię świata bez potrzeby węgla, gazu czy innych paliw.

Kategorie: zagadkowe cytaty; cytaty o nauce, naukowe
Nikola Tesla
Dość tajemnicze stwierdzenie rodzące wiele spekulacji i teorii spiskowych.
strona cytatu

Zobacz też