Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

terroryzm

Terroryzm to straszna broń, ale uciskani nie mają innej.

Jean-Paul Sartre
Komentarz po zamachu na izraelskich sportowców podczas olimpiady w Monachium w 1972 roku.
strona cytatu
powiązane hasła: terroryzm

Każdy co dziesiąty winny pasożytnictwa zostanie rozstrzelany na miejscu… Musimy wzmóc siłę terroru… rozstrzeliwać i wywozić… zapoczątkować bezlitosny, masowy terror przeciw kułakom, popom i białogwardzistom…

Kategorie: cytaty o złu
Włodzimierz Lenin
strona cytatu
powiązane hasła: terroryzm

Akceptacja masowego terroryzmu jako nieuniknionej broni wyjaśnia, dlaczego stalinowska konstytucja z 1936 r., ze swoim systemem gwarancji praw jednostki, nie zapobiegła pozornie cynicznemu lekceważeniu tych praw, ilekroć kierownictwo partii decydowało, że musi je zastąpić.

Kategorie: cytaty socjalistyczne, komunistyczne
Waldemar Gurian
Źródło: "BOLSHEVISM An Introduction to Soviet Communism", https://www.bard.edu/library/arendt/pdfs/Gurian_Bolshevism.pdf
strona cytatu
powiązane hasła: terroryzm

Prawo tak szybko się rozpędza, że zaczyna erodować nasze wolności obywatelskie w sposób, jaki mogliby to robić fundamentaliści. Jednak istnieje bardzo realne zagrożenie dla innej wolności: naszego życia, które mogłoby być odebrane aktem terroryzmu. Myślę, że wywiad w okresie po Iraku nadszarpnął swoją wiarygodność, i w pewnym stopniu im współczuję, starają się chronić nasze prawo do życia.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty prawne, o prawie
Benedict Cumberbatch
O współczesnym terroryzmie. Źródło: imdb
strona cytatu
powiązane hasła: terroryzm

Nie żebym zaprzeczał że terroryści nienawidzą wolności - myślę, że nienawidzą. Jednak uwierzcie mi, nie sądzę aby sobie siedzieli i po prostu nienawidzili wolności w abstrakcyjnym sensie.

Kategorie: cytaty o wolności
Zbigniew Brzeziński
Ang.: "Not to mention the fact that of course terrorists hate freedom. I think they do hate. But believe me, I don't think they sit there abstractly hating freedom."
strona cytatu
powiązane hasła: terroryzm

Jestem muzułmaninem. Jestem muzułmaninem od 20 lat. Znacie mnie. Jestem bokserem. Byłem nazywany największym. Ludzie rozpoznają mnie jako boksera i człowieka prawdy. Nie reprezentowałbym Islamu gdyby był terrorystyczny. Uważam, że wszyscy ludzie powinni znać prawdę, poznawać ją. Islam to pokój.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty religijne, o religii
Muhammad Ali
strona cytatu
powiązane hasła: terroryzm

Zobacz też