Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

seks

Myślę, że jest coś niesamowicie seksownego w kobiecie noszącej koszulkę i bieliznę swojego chłopaka.

Calvin Klein
strona cytatu
powiązane hasła: seks

Miłość przychodzi dopiero po odejściu seksu. Wcześniej miłość to tylko przynęta, gra wstępna i nic innego. Jest jedynie przygotowaniem gruntu do aktu seksu. Jest tylko wprowadzeniem do seksu, przedmową, niczym innym. Dlatego im więcej seksu między dwojgiem ludzi, tym mniej miłości, ponieważ przedmowa jest niepotrzebna. Gdy dwoje ludzi jest w miłości i nie ma między nimi seksu, będzie wielka miłość romantyczna. Ale kiedy wkroczy seks, miłość znika (...). Potrzeba mu wprowadzenia, potrzeba gry wstępnej. Miłość, jak my ją znamy, jest tylko okryciem nagiego faktu seksu.

Kategorie: cytaty o miłości
Osho
strona cytatu
powiązane hasła: seks; związki

Związek przyczynowoskutkowy wydaje się jasny. Zauważenie nagości jest odkryciem seksualizmu. W tym momencie dokonuje się zamiana rajskiej nieśmiertelności indywidualnej na nieśmiertelność gatunkową (społeczną), która wymaga rozmnażania się, a więc rodzenia dzieci przez kobiety. Na scenę wkracza tu śmierć. Co było zbędne w raju, teraz staje się koniecznością - kobiety muszą rodzić, bo ludzie będą umierać.

Kategorie: cytaty o śmierci
Ludwik Stomma
strona cytatu
powiązane hasła: seks
Cytaty pochodzi z: Historie niedocenione

Nieprawdopodobne jednak jest, by przekonania religijne, same przez się, mogły tworzyć tendencje anty-seksualne. Moim zdaniem głównym źródłem tych tendencyj jest zazdrość i wyczerpanie płciowe. Z chwilą gdy rodzi się zazdrość, bodaj najlżejsza, akt płciowy staje się odrażający, a popęd ku niemu czymś wstrętnym.

Kategorie: cytaty o zazdrości
Bertrand Russell
strona cytatu
powiązane hasła: seks

Nigdy nie mogłem zrozumieć, dlaczego u was, ludzi, większość przekleństw i obelg nawiązuje do sfer erotyki? Przecież seks jest piękny i kojarzy się z pięknem, radością, przyjemnością. Jak można nazwy narządu płciowego nazywać w charakterze wulgarnego synonimu...

Andrzej Sapkowski
strona cytatu
powiązane hasła: seks
Cytaty pochodzi z: Wieża Jaskółki

Zobacz też