Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Film

Jeżeli w każdym filmie śpiewa się po dziesięć lub więcej piosenek, to ani film, ani piosenki nie mogą być dobre.

Elvis Presley
strona cytatu
powiązane hasła: Film

Niewiele mógłbym wymienić tytułów, które się nie zestarzały, które nie mają swojego przedłużonego okresu ważności. Jest tylko kilka filmów uniwersalnych.

Marek Kondrat
strona cytatu
powiązane hasła: Film

Ukuto takie powiedzenie: jeżeli widz po projekcji myśli przynajmniej przez pięć minut na temat filmu, oznacza to wielkie zwycięstwo reżysera. Ja po projekcji "Nienasycenia" myślałem cały dzień.

Leon Niemczyk
strona cytatu
powiązane hasła: Film; Kino

Filmy wielkich studiów to biznes. Dlatego w Hollywood nie chcą się bawić w żadną tajemnicę, nie chcą ryzykować. Swoich aktorów kreują na gwiazdy, które ciągle robią to samo. Aktorzy są produktami do kupienia, a kupując produkt, ludzie muszą wiedzieć, co to jest. Ja nie nadaję się na gwiazdę, rzadko więc pojawiam się w hitach.

Kategorie: cytaty o sobie
Willem Dafoe
strona cytatu
powiązane hasła: Film; hollywood

Miałem wtedy chyba 15 lat. To były letnie wakacje. Dla rodzica /matki Keanu/ to było pytanie: co zrobię z dzieckiem podczas wakacji? Wiem - zrobię go asystentem producenta filmowego! [...] Patrzyłem na sposoby, patrzyłem na aktorów, zobaczyłem jak naprawdę działa plan filmowy, oglądałem skrypty scen, patrzyłem na generator, światła, na przerwy obiadowe.

Kategorie: cytaty o sobie; cytaty o kulturze i sztuce
Keanu Reeves
O początkach w branży filmowej. Źródło: wywiad dla The Guardian z grudnia 2021 r. https://www.theguardian.com/film/2021/dec/19/i-want-to-get-as-much-done-as-i-can-keanu-reeves-on-poetry-and-grief
strona cytatu
powiązane hasła: Film

Żal mi czasów niemego filmu. Cóż to była za radość widzieć, jak kobiecie otwierają się usta, a głosu nie słychać.

Charlie Chaplin
strona cytatu
powiązane hasła: Film

Filmy mówione? Możecie napisać, że ich nie cierpię. One zniweczą najstarszą sztukę świata, sztukę pantomimy. One unicestwią wielkie piękno milczenia.

Charlie Chaplin
strona cytatu
powiązane hasła: milczenie; Film

Niektórzy mówią, że kamera nigdy nie kłamie. A ja mówię: oczywiście, że kłamie. I właśnie po to jest! W teatrze to niemożliwe. Nie można wyjść na scenę i udawać dobrego aktora. Każdy idiota zobaczy to w ciągu pięciu sekund. A kino bardzo często robi z nas idiotów. Po to właśnie istnieje.

Kategorie: cytaty o teatrze; cytaty o aktorstwie
John Malkovich
strona cytatu
powiązane hasła: Kino; Film

"Swobodny Jeździec" (Easy Rider) nigdy nie był dla mnie filmem o motocyklach. Wiele w nim było o polityce która rozgrywała się w kraju.

Dennis Hopper
strona cytatu
powiązane hasła: Film

Zawsze trzeba pamiętać, że film jest kreacją i nie powinien kończyć się na diagnozie.

Andrzej Chyra
Źródło: „Przegląd” 41/05
strona cytatu
powiązane hasła: Film

Czasem, grając z kimś, trzeba samemu produkować emocje, intencje, żeby wszystko stało się jasne, czytelne, a czasami partner daje tyle, że to wszystko się odbywa mimochodem. Dlatego nam bardzo łatwo się ze sobą grało.

Kategorie: cytaty o emocjach; cytaty o aktorstwie
Andrzej Chyra
Źródło: „Gazeta Wyborcza Stołeczna”, 10 kwietnia 2010
strona cytatu
powiązane hasła: Film

Zobacz też