Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Cytaty o Francji

Charles de Gaulle


25 cytatów, 4 cytaty o Francji

Jean Reno


16 cytatów, 2 cytaty o Francji

Tadeusz Boy-Żeleński


18 cytatów, 2 cytaty o Francji

Brigitte Bardot


27 cytatów, 2 cytaty o Francji

Adam Mickiewicz


35 cytatów, 2 cytaty o Francji
↓↓ pokaż więcej autorów ↓↓

Galeria - kliknij aby powiększyć

Losowy obrazek z cytatem - co 10 minut losowanie

Cytaty o Francji
Umieść ten obrazek na swojej stronie / blogu, kopiując kod html poniżej, a co 10 minut pojawi się losowy cytat  z tej kategorii:

Jedynym bodźcem, który może ściągnąć francuskiego turystę do Polski, jest to, że tutaj jak pójdzie do lasu, to nie trafi na płot.

Kategorie: cytaty o Francji
Ludwik Stomma
Źródło: krytykapolityczna.pl, 4 maja 2010
strona cytatu

Patrząc na ludzi przybywających do Europy człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że ci, którzy się integrują, to nie muzułmanie. Integracja udaje się tym, którzy stawiają prawo ponad religię. A ci, którzy decydują się na życie w kulturze, której podstawą jest religia, będą mieli problemy. W szkole i innych instytucjach Republiki.

Kategorie: cytaty o Francji; cytaty antyreligijne
Jean Reno
Źródło: Wywiad dla "El Mundo"
strona cytatu

We Francji jest jeden człowiek, który wszystkim rządzi: reżyser, który napisał scenariusz. To jest dzieło sztuki. On również kontroluje montaż, ponieważ ma możliwość wpływania na ostateczny kształt filmu. To gwarantuje francuskie prawo. Jest to spore ułatwienie, gdyż jest tylko jeden człowiek odpowiedzialny za wszystko i tylko z nim należy rozmawiać.

Kategorie: cytaty o Francji; cytaty o aktorstwie
Jean Reno
strona cytatu

Francuski kapitalizm bardzo potrzebuje dryfującego znaczącego w postaci bezrobocia. (...) Z tej perspektywy zaczynamy widzieć jedność form represji: ograniczenia wobec przyjeżdżających do Francji cudzoziemców, skoro już stwierdzono, że najtrudniejsze i najbardziej niewdzięczne prace wykonują cudzoziemcy; następnie represje w fabrykach, bo Francuzów trzeba przyuczyć na nowo do cięższej pracy; walka z młodzieżą i represje w systemie oświatowym.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Francji
Michel Foucault
strona cytatu

Zrozumiałem jednak również, że aby skłonić Francuza do przyznania, iż jego plemię nie jest wolne od ułomności, wystarczy przedstawić mu w złym świetle inny naród, mówiąc na przykład: "My, Polacy, mamy taką to a taką wadę". Ponieważ chce on zawsze - nawet w sprawach złych - okazać się pierwszy, powie od razu: "No tak, ale my, Francuzi, mamy wady gorsze", i będzie obmawiał rodaków, dopóki nie zauważy, że wpadł w pułapkę.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Francji
Umberto Eco
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Cmentarz w Pradze

Nigdy nie udało nam się rozstrzygnąć, czy są oni [paryżanie] uszczęśliwieni, kiedy robimy błędy we francuskim, czy też po prostu uważają, że błędy te są interesujące i warto ich posłuchać.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Francji
Franz Kafka
strona cytatu

Zobacz też