Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
Seneka Młodszy: Ten popełnił zbrodnię, komu przyniosła korzyść.

Nieco podobne cytaty

Jak ja cię lubię, jesteś fajny facet, ale jest XXI w. i Rosja nie mogła zachować się inaczej z jej punktu widzenia.(...) Bestii nie przyciska się do muru, bo ona macha łapami. A Saakaszwili przycisnął bestię do muru – popełnił młodzieńczy błąd.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce
Lech Wałęsa
Opis: odpowiedź na pytanie, co powiedziałby Micheilowi Saakaszwilemu. Źródło: tvn24.pl z 13 sierpnia 2008.
strona cytatu

Jan Maria Rokita popełnił bardzo ciężkie przestępstwo przeciwko demokracji. Poza mordami to jest najcięższe przestępstwo, jakie w ogóle można popełnić.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty zaczepno-obronne
Jarosław Kaczyński
Wypowiedź dla dziennikarzy na temat sprawy tzw. „inwigilacji prawicy” w latach 1992–93, w tym okresie Jan Rokita był szefem Urzędu Rady Ministrów. Wypowiedziane na pokładzie samolotu powracającego do Polski ze szczytu wyszehradzkiego. Źródło: Gazeta Wyborcza, 11 października 2006 (http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,65646,3677183.html)
strona cytatu

W rządach Jarosława Kaczyńskiego były dwa etapy. Pierwszy taki, w którym był wielkim zwolennikiem wideoloterii i otworzenia kilkunastu (...). I tworzono ustawę pisaną przez Totalizator i tu przyznał się premier do błędu. Powiedział, że to był błąd, który popełnił, że pozwolił na tą sytuację i potem wejście do gry Zyty Gilowskiej i całkowita odmiana polityki i strategii wokół hazardu

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty obserwacje
Bartosz Arłukowicz
Na temat działań Jarosława Kaczyńskiego w sprawie gier i zakładów wzajemnych, oraz nowelizacji ustawy na ten temat.
To jest cytat o Jarosławie Kaczyńskim, zobacz cytaty o Jarosławie Kaczyńskim
strona cytatu

Był cień, który biegł koło mnie - to wyprzedzał mnie, to zostawał w tyle. Cieniów takich było mnóstwo, cienie te otaczały mnie zawsze, cienie nieodstępne, chodzące krok w krok, śledzące mnie i przedrzeźniające. Czy na polu bitew, czy w spokojnej pracy w Belwederze, czy w pieszczotach dziecka - cień ten nieodstępny koło mnie ścigał mnie i prześladował. Zapluty, potworny karzeł na krzywych nóżkach, wypluwający swą brudną duszę, opluwający mnie zewsząd, nieszczędzący mi niczego, co szczędzić trzeba - rodziny, stosunków, bliskich mi ludzi, śledzący moje kroki, robiący małpie grymasy, przekształcający każdą myśl odwrotnie; ten potworny karzeł pełzał za mną jak nieodłączny druh, ubrany w chorągiewki różnych typów i kolorów - to obcego, to swego państwa, krzyczący frazesy, wykrzywiający potworną gębę, wymyślający jakieś niesłychane historie; ten karzeł był moim nieodstępnym druhem, nieodstępnym towarzyszem doli i niedoli, szczęścia i nie-szczęścia, zwycięstwa i klęski. (...) Ta szajka, ta banda, która czepiała się mego honoru, tu zechciała szukać krwi. Prezydent nasz zamordowany został po burdach ulicznych obniżających wartości pracy reprezentacyjnej, przez tych samych ludzi, którzy ongiś w stosunku do pierwszego reprezentanta, wolnym aktem wybranego, tyle brudu, tyle potwornej, niskiej nienawiści wykazali. Teraz spełnili zbrodnię.

Kategorie: cytaty o sobie
Józef Piłsudski
Źródło: Nie szablą, lecz piórem. Batalie publicystyczne II Rzeczypospolitej, red. Daria Nałęcz, wyd. IBL PAN, Warszawa 1993 r.
strona cytatu

Przewiduję, że następna rewolucja kulturowa wyjdzie od obecnego pokolenia dzieci. Rozpoznają brzydotę sieci [Internetu], pozorną korzyść którą niesie i odrzucą to.

Kategorie: cytaty o dzieciach; cytaty o kulturze i sztuce
Jean-Michel Jarre
Ang.: "I predict the next cultural revolution will come from today’s children. They will recognise the Net for the ugly, exploitative sham that it is and reject it." Źródło: http://www.synthtopia.com/content/2010/08/30/jean-michel-jarre-i-never-said-that-the-internet-was-dead/
strona cytatu
powiązane hasła: internet

W karty? dobrze – ta zabawa
Zawsze jakąś korzyść sprawi,
Bo co przegrać kto nie może,
To w pół darmo nam zastawi.

Aleksander Fredro
Źródło: akt I, scena 1
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: Dożywocie

Być może, że znajdą się tacy, co lubiąc bredzić i mimo zupełnej nieznajomości nauk matematycznych roszcząc sobie przecież prawo do wypowiadania o nich sądu, na podstawie jakiegoś miejsca w Piśmie Świętym, tłumaczonego źle i wykrętnie odpowiednio do ich zamierzeń, ośmielą się potępiać i prześladować tą moją teorię. O tych jednak zupełnie nie dbam, do tego stopnia, że sąd ich mam nawet w pogardzie jako lekkomyślny.(...) Dzieła matematyczne pisane są dla matematyków, którzy – o ile się nie mylę – dostrzegą, że te moje trudy przyniosą pewną korzyść Kościołowi powszechnemu, nad którym władzę sprawuje teraz Twoja Świątobliwość.

Kategorie: cytaty o nauce, naukowe; cytaty o matematyce; cytaty religijne, o religii; cytaty antyreligijne
Mikołaj Kopernik
Źródło: De Revolutionibus. Przedmowa skierowana do papieża Pawła III
strona cytatu

Zobacz też