Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj

Pierwszych żołnierzy GROM-u wybierałem osobiście to była też grupa pasjonatów, sięgaliśmy do ludzi z wojska, z policji, z wywiadu. Tych którzy się najbardziej do tej służby nadawali.

Kategorie: cytaty wojskowe, o wojnie; cytaty o sobie
Sławomir Petelicki
Gen. Petelicki o początkach GROM-u i werbowaniu 1szych żołnierzy. Źródło: film "GROM Prawdziwa Historia".
powiązane hasła: GROM jednostka specjalna

Nieco podobne cytaty

Najpierw zabijali działaczy PPR, z czasem cała ich działalność ograniczyła się do rabowania.

Kategorie: cytaty obserwacje
Jacek Kuroń
Wypowiedź na temat niektórych żołnierzy podziemia zbrojnego po wkroczeniu Armii Czerwonej.
strona cytatu

Często osobiście udziela się w tej dziedzinie, a także toleruje tutaj osoby takie jak poseł Niesiołowski, poseł Palikot, poseł Nowak, poseł Karpiniuk, poseł Graś, minister Kopacz. Toleruje to wszystko, czego w żadnym wypadku tolerować w Wysokiej Izbie nie można.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty moralizatorskie, etyczne; cytaty zaczepno-obronne
Jarosław Kaczyński
Uzasadnienie wniosku o odwołanie Bronisława Komorowskiego z funkcji Marszałka Sejmu. Źródło: tvn24.pl z 3.11.2008 (http://www.tvn24.pl/-1,1575856,0,1,ostry-pojedynek-slowny-komorowskiego-z-kaczynskim,wiadomosc.html)
strona cytatu

Wielu ludzi zapomina, że byłem jednym z pierwszych, którzy sprzeciwili się wojnie w Iraku jesienią 2002 roku i od tamtego czasu zawsze podtrzymywałem swoje stanowisko i wielokrotnie dawałem temu wyraz w Senacie. Nie zamierzam jednak pastwić się nad prezydentem Bushem, mimo że mamy bardzo różne zdanie na temat irackiej interwencji. Nie jestem z tych, którzy mówią, że jest on z natury zły. Myślę, że na swój sposób robi to, co uważa za najlepsze dla kraju. Uważam jednak, że się myli.

Kategorie: cytaty wojskowe, o wojnie; cytaty polityczne, o polityce; cytaty o sobie
Barack Obama
P prezydencie Georgu H. Bushu i jego decyzji o interwencji zbrojnej w Iraku.
To jest cytat o George'u W. Bushu, zobacz cytaty o George'u W. Bushu
strona cytatu

Tak. On jest jak książę Danii, czyli zamknięty w szklanej wieży, bez kontaktu z realnymi ludźmi, odgrodzony emocjami swoimi, odgrodzony doradcami. Szczerze mu współczuję, bo jest w tragicznym położeniu prywatnie i osobiście. Cały jego organizm mówi, że nie chce tam być.

Kategorie: cytaty polityczne, o polityce; cytaty zaczepno-obronne
Janusz Palikot
Odpowiedź na pytanie, czy Lech Kaczyński jest więźniem pałacu prezydenckiego.
To jest cytat o Lechu Kaczyńskim, zobacz cytaty o Lechu Kaczyńskim
strona cytatu

W Powstaniu Warszawskim zginęło, w zależności od szacunków, od 1570 do, maksymalnie, 2000 żołnierzy niemieckich.(...) I w zależności od szacunków zginęło w nim od 130 000 do 180 000 powstańców i cywilnych Warszawiaków. W najbardziej nieprzychylnym dla Powstania wyliczeniu, na jednego zabitego niemieckiego żołnierza przypada stu Polaków. Gdyby utrzymać taką proporcję strat nieco dłużej, Niemcy mogliby zdziesiątkować naród średniej wielkości płacąc za to jedną swoją dywizją. Nazywanie tego „walką” jest kłamstwem. Kontynuowanie tej „walki” przez 63 dni jest zbrodnią. I słusznie Jarosław Marek Rymkiewicz rozpoczął swoją literacką akcję na rzecz oficjalnego przemianowania Powstania Warszawskiego po prostu na „masakrę”.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Polsce
Cezary Michalski
strona cytatu
powiązane hasła: Powstanie Warszawskie

Fakty to uparte rzeczy; jakiekolwiek byłyby nasze życzenia, nasze inklinacje lub nakazy naszych pasji, nie mogą one zmienić stanu faktycznego i dowodowego.

Kategorie: cytaty prawne, o prawie
John Adams
John Adams był obrońcą żołnierzy brytyjskich oskarżonych w związku z "Masakrą Bostońską" (4 grudnia 1770) - cytat jest jednym z argumentów obrony.
strona cytatu

Zobacz też