Cytaty i aforyzmy Ulubione Kategorie Autorzy Profesje Narodowości Najlepsze Generator obrazków Losowe Szukaj
J. R. R. Tolkien: Otoczyło ich zielonkawe światło i miejscami mogli...

Otoczyło ich zielonkawe światło i miejscami mogli zaglądać w głąb puszczy po obu stronach ścieżki. Lecz mimo tego przejaśnienia nie zobaczyli nic prócz nie kończących się szeregów siwych, prostych pni, jakby filarów jakiejś olbrzymiej, tonącej w półmroku sali.

Kategorie: cytaty o przyrodzie, naturze, biologii
J. R. R. Tolkien
Jeden z opisów mrocznej puszczy do której zapuścili się bohaterowie opowieści.
Cytaty pochodzi z: Hobbit

Nieco podobne cytaty

Wiem, wiem na pewno, że tylko z miłości dwojga ludzi płynie siła miłości do ludzkiego świata.(...) Noc wigilijna, zimno i ciemno za oknem. Światło i ciepło w nas, świątecznie. Jednak i tej świątecznej nocy wiemy, że miłość nie jest świętem. Jest pracą. Jest też bólem, strachem, gniewem, żalem, zgryzotą. Nie chcemy unikać tych ciężarów, bo to ciemność pozwala istnieć światłu, chłód – ciepłu, rozpacz – szczęściu. Już teraz, tutaj, wiem: „Miłość jest nieśmiertelna, to tylko życie trwa zbyt krótko”.

Kategorie: cytaty religijne, o religii; cytaty o miłości
Jacek Kuroń
Źródło: Anna Bikont, Joanna Szczęsna, Przeżyć śmierć Gajki, „Gazeta Wyborcza”, 9 marca 2011.
strona cytatu

Nikt w Polsce nie zamierza zapominać, jak wiele krwi zostawili tu radzieccy żołnierze, gdy wyzwalali Polskę. Nie zmienia tego faktu nasze gorzkie doświadczenia po 1945 roku. Jak powiedział węgierski pisarz Sandor Marai: – Żołnierze radzieccy oswobodzili nasze ziemi, ale nie mogli nam dać wolności, bo sami jej nie mieli.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Polsce; cytaty o Rosji
Donald Tusk
Podczas konferencji prasowej z Władimirem Putinem w czasie jego wizyty w Polsce.
strona cytatu

Dzisiaj jesteście małym płomykiem, ale dzięki łasce Bożej możecie się stać płonącą pochodnią, niosącą światło Ewangelii i ciepło waszej wzajemnej miłości i przyjaźni wszystkim rodakom.

Kategorie: cytaty religijne, o religii; cytaty chrześcijańskie
Jan Paweł II
Wygłoszone 10 września 1993 w Tallinie. W czasie nawiedzenia kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
strona cytatu

Jeśli dochodzimy do wniosku, że podatek liniowy mógłby spowodować w Polsce trwały wzrost gospodarczy i to przez wiele lat, na poziomie 5–7 % PKB rocznie, to dlaczego mamy go nie wprowadzić? Przecież jeżeli go wprowadzimy, to więcej pieniędzy, które uzyskamy w budżecie, będziemy mogli sprawiedliwie podzielić, również dając tym, którzy tych pieniędzy potrzebują.

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty polityczne, o polityce; cytaty liberalne
Leszek Miller
na temat pomysłów Platformy Obywatelskiej dotyczących wprowadzenia 15-sto procentowego podatku liniowego - 31 maja 2007 r.
strona cytatu

Teraz kiedy komunizm upadł chrześcijaństwo wysuwa się coraz bardziej na pierwszy plan. Kościół chce wypełnić tę pustkę. Nie sądzę jednak, że powinna ona zostać wypełniona. Myślę, że zawsze powinno być wystarczająco dużo przestrzeni, by ludzie mogli wybrać swoją własną drogę, dokonać swoich własnych wyborów.

Kategorie: cytaty o narodach; cytaty o Polsce; cytaty religijne, o religii; cytaty chrześcijańskie
Lama Ole Nydahl
O roli Kościoła Katolickiego w Polsce
strona cytatu
Cytaty pochodzi z: 108 odpowiedzi jogina

Nie wiedzą oni o czym gadają. Reforma finansów publicznych to proces ciągły, który musi następować zawsze. Nigdy nie będzie tak, że nastąpi sytuacja, w której będziemy mogli spocząć na laurach. Cnotą jest właśnie dokonywanie zmian w finansach publicznych stopniowo, żeby ta przysłowiowa krew po ścianach nie bryzgała. Bo jak będzie bryzgała, to wtedy grożą nam niepokoje społeczne.

Kategorie: cytaty o ekonomii; cytaty polityczne, o polityce; cytaty finansowe
Marek Belka
Opinia Marka Belki o osobach, nawołujących do radykalnej reformy finansów publicznych. Dnia 30 grudnia 2010 r., w "tok.fm": http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103090,8884012,Prezes_NBP_w_TOK_FM___Radykalna_reforma_finansow_.html
strona cytatu

Zobacz też